| anonim_4396 a întrebat:

Dragi useri TPU, am 2 intrebari pentru voi, care stiti sa raspundeti.
1, care sunt motivele pentru care contul Yahoo mi s-a blocat, imediat ce am ajuns in Italia? m-am logat de pe calculatorul meu, deci nu era IP strain, numai conexiunea la internet era straina. sau poate prietenul meu a vrut sa incerce? eu stiu ca pana acum nu avea nici un interes sa intre pe adresa mea, insa stie ca nu ii pot da parola.sau poate m-a blocat Yahoo din motive de securitate? aseara am reusit sa intru pe mess si ca sa ma asigur, am incercat parola mea eronat sa vad daca se blocheaza, si m-am blocat. si exact acelasi mesaj mi l-a aratat.
ce parere aveti?
2. si ultima intrebare: pentru voi fetele, in special, dar puteti raspunde si voi baietii,
cum sa fac sa imi innebunesc iubitul? suntem impreuna de 7 luni, tinem asa unul la altul, dar vreau sa fie nebun dupa mine, sa fie dupa cum vreau eu. cunosc o femeie care are un iubit e topit dupa ea, s-ar duce si la 2000 km pentru 1 secunda sa o vada. sunt tare geloasa pe ea.cum reuseste? nu pot sa o intreb din motive personale. vreau sa fie topit dupa mine, sa ma caute mereu, sa aiba gandul ala permanent ca ma va pierde si alta ca mine nu o sa mai aiba, nu stiu, sincer nu radeti de mine,
apoi pe voi baietii pot sa va intreb, cam ce v-ar place asa de mult la o fata, incat sa fii topit dupa ea? sa te faca sa o iubesti enorm? astept raspunsuri,...

2 răspunsuri:
| ViseleSmulgGratii a răspuns:

2. Nu poti. Daca ai ajuns sa ceri asemenea sfaturi, inseamna ca tu esti cea innebunita, care ar merge 20000000000000000km pentru a-i auzi vocea 1 secunda.

| DTNA a răspuns:

1. daca ai alta conexiune la internet este neaparat alt IP. IP'ul nu este al calculatorului ci este de la conexiune deci clar ai intrat cu ip strain. verifica pagina daca e it.yahoo.com se poate sa nu mearga deci incearca pe ro.yahoo.com.