| Lauralauratrusca a întrebat:

Dragii mei,

am si eu nevoie de parerile voastre, cat se poate de reale. Acum 2 saptamani am iesit cu un coleg de serviciu, mai tanar decat mine cu 6 ani. prin natura meseriei el se deplaseaza mult, adica este aproape imposibil sa visez macar ca ne putem vedea.Astazi este la Ploiesti, maine la Brasov, apoi la Iasi, etc iar de loc este din Motru.am petrecut 2 zile impreuna.De atunci pastram legatura prin mesaje, legate de munca, iar in ultimile zile a reusit sa mi transmita un mi e dor de tine si bineinteles ca mai vb si la telefon, dar tot legat de munca. Cum sa fac sa pastrez aceasta legatura vie, cum sa procedez, ce ma sfatuiti sa fac? ce sa-i spun.va rog am nevoie de parerile noastre...

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nimic, să fii naturală!

| Lauralauratrusca explică:

S-a terminat si iluzia ca-l pot avea. Povestea cu sucul sambata si duminica e ra prea putin posibil de realizat datorita meseriei.este sofer pe utilaj de mare tonaj si prin natura meseriei este tot timpul plecat. De vinerea trecuta si pana marti saptamana aceasta nu am comunicat decat p[rin mesaje.Marti obosisem si eram dornica sa stiu ce vrea si cum vrea, motiv pentru care i-am trimis un mesaj in care i am spus ca e de preferat sa vorbim doar chestiile de servici si asta in timpul orelor de program ca el are viata lui si problemele lui, ca e mai bine asa si ca eu nu sunt o optiune pentru nimeni.
Nu mi a raspus la mesaj o ora. dupa acesta ora imi raspunde si-mi spune ca l-a sunat sefu ca pleaca 2 saptamani in Bulgaria.
I am raspuns dand forward la acelasi mesaj de mai sus.
A luat foc ca sunt rea, ca nu a vazut asa ceva ca el vroia sa vorbeasca cu mine si ca daca m a deranjat isi cere scuze si nu o sa o mai faca, nu o sa ma mai deranjeze.I am raspuns spunandu i ca nu inteleleg de ce reactioneaza asa si ca in ultimile zile am asteptam SA MA SUNE sa ma intrebe ce faci? esti bine> raspunsul lui a fost ca eu am luat lucrurile altfel ca el nu este asa ca este problema mea cum gandesc ca doat eu i=am spus ca viata trebuie traita.I am raspuns spunandu i ca ceea ce l am intrebat eu era amical, prieteneste si nici pe departae nu la ce se gandeste el si ca ramane asa cum am stabilit mai sus, in primul meu mesaj.
De atunci nu a mai dat nici un semn.Ieri ne=am vazut la birou, i-am facut actele de drum, i am vorbit frumos, i am spus ce si cum are de facut si a plecat...si pe mine ma doare...nu a mai dat nici un semn

| MikkyM a răspuns:

Parerea mea este ca sa pastrezi legatura cu ele este sa vorbiti tot despre tema munca.Cu timpul poti sa incepi si singura descutie ceva legat de voi.