| anonim_4396 a întrebat:

Dragostea te poate scoate din depresie cu adevarat?

Răspuns Apreciat de Editori
| isemilia a răspuns:

Da. Dar nu e rolul partenerului sa te repare nonstop. E important sa fii capabil sa iti rezolvi singur dilemele, mai ales ca poate iubita / iubitul nu va fi mereu impreuna cu tine, insa daca sentimentele sunt reale este posibil ca fiinta iubita sa joace un rol important in asta.

5 răspunsuri:
| Invictusman a răspuns:

Da, poate asta e motivul pentru care ești depresiv, adică cauza.
Tu ai nevoie de niște prieteni veseli care sa te accepte asa cum ești, sa te înțeleagă și sa te integreze.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, daca si persoana pe care o iubesti te iubeste inapoi.
Daca nu...
macar mai simti ceva in afara de tristete. Simti ca tii la cineva. Este un sentiment frumos, chiar daca nu il primesti inapoi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar dragostea de sine. Restul e trecător. Daca nu ești bine cu tine nu o sa fii cu nimeni sau o sa fii temporar și când pleacă, ajungi la groapa.

| Mopmop a răspuns:

Da. Mai ales ca una din principalele cauze ale depresiei o poate reprezenta chiar lipsa ei. Celebrul "cui pe cui se scoate"
Am ajuns la concluzia ca este un cerc vicios in care ne invartim cu totiihappy

| Glenky a răspuns:

Pentru cateva luni da, dupa o sa devina cauza depresiei