| Cristina788 a întrebat:

Dupa avort mai pot rămane insarcinată?
De anul trecut incerc sa raman insarcinata însă nu reuşesc.
Daca mă duc la ginecolog mă poate ajuta cu un tratament?
Se mai poate face ceva?
În urma avortului mai sunt şanse sa raman insarcinata?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Incearca masajul reflexo, reflexoterapia ajuta toate organele sa functioneze corect, iar in talpi sunt situate toate organele, printre care si organele sexuale, ce varsta ai? Multă sănătate.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poti raamne gravida, chiar dupa 2 saptamani, daca nu te protejezi.
Este totusi indicat ca 30 de zile dupa avort sa nu ai sex deloc, ca sa-i dai timp corpului si organelor reproducataore sa se refaca.
Foloseste PREZERVATIVUL pe viitor ca sa fii protejata complet la sex si impotriva BTS.
Sunt si situatii rare, cand intr-adevra dupa un avort nu mai poti ramane insarcinata, dar asa ceva se intampla foarte rar si nu-i cazuls a-ti afci probleme.

Ia-o intai cu incetul: dupa ce devii majora te mariti si apoi te apuci de facut copii.

| chuckmanson a răspuns:

În ciuda propagandei anti avort, șansele să ajungi să ai probleme de infertilitate din cauza avortului sunt foarte mici. Dacă nu ai făcut o infecție la uter nu o să ai o problemă. Dacă ai, cel mai probabil e din altă cauză.

| CosminFlo a răspuns:

Cel mai bun raspuns iti da doctorul