| Intrebarilemele666 a întrebat:

După cat timp poți face un test de sarcina?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina (cumpart din comert), se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.

Se mai poate face un test de sange pentru detectarea hormonului Hcg, DUPA 14 zile de la ultima partida sexuala.

| Emilian65 a răspuns:

Dupa 21 de zile de la ultimul act sexual.

| Crackman a răspuns:

După o luna de la incident ( sau 21 de zile dar ca să fii sigura faci după o luna)
Practic indiferent de situație dacă ești se vede la test

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

După 3 săptămâni/21 de zile/504 ore/30.240 minute/1.814.400 secunde.

| mirelus a răspuns:

Salut!
Testul il poti face oricand, dar asta nu inseamna ca iti va si arata ceva. Daca vrei sa fie relevant ar trebui facut dupa 21 de zile de la actul sexual.

| oana_gradinareanu a răspuns:

Buna!
Testul se face cam dupa 21 de zile de la actul sexual. Primul simptom ar fi lipsa menstruatiei si atunci ai putea face un test de sarcina. De asemenea, poti face si textarea de hormon al sarcinii, Bhcg care arata clar daca esti sau nu insarcinata. Desi testul poate fi negativ, acest bhcg iti arata clar.

| zuzix a răspuns:

Hei!
Testul de sarcina il poti face dupa cel putin 21 de zile. Chiar daca unele teste de la farmacie spun ca pot detecta sarcina mai devreme, nu inseamna ca e chiar asa. Depinde foarte mult de hormonul sarcinii ca sa fie detectat in urina. Asadar, dupa 21 de zile ai putea face testul.