| mvm23 a întrebat:

După cât timp se poate de făcut un test de sarcină?

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Un test de sarcina se poate face oricand si de catre oricine (chiar si de barbati, lol), dar ar fi inutil.
Ca sa fie folosit in scop util, un test de sarcina se foloseste de catre femeie la cel putin 2 (1?) saptamani de la contactul sexual, cu prima urina de dimineata, sau mai bine dupa 3 saptamani, la orice ora a zilei.

| ChemoshRDB a răspuns:

Cel mai bine e in 2-3 saptamani...Atunci se vede cel mai bine

| Girl555 a răspuns:

Din prima urina cel mai sigur, sunt teste care le poti face dupa o sapt pentru ca scrie pe ele ca se pot face la 20 de zile de le ULTIMA menstruatie, cele mai bune sunt luate din farmacie big grin

| Mihaela_Ichim_1996 a răspuns:

1 saptamana 2