| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce 3 baieti isi declara dragostea pentru mine imi e foarte greu sa aleg.
Unul e iubitul meu cu care sunt impreuna de 1an jumatate, locuiesc in prezent impreuna cu el, trebuie in curand sa plece in strainatate ca aici nu se descurca cu munca, nu il mai iubesc, e vorba doar de rutina, m-am obisnuit cu el aici si-mi va fi greu cand va pleca.
Al doilea este fostul iubit cu care am ramas prietena de mult timp, simt doar prietenie pentru el, nu-l iubesc, el ma iubeste inca de pe vremea cand am fost impreuna cu el, nu ma putut uita, nu a putut trece mai departe si nu s-a implicat intr-o noua relatie pentru ca nu poate sa iubeasca nicio alta fata.
Al treilea si cel care-si arata cel mai des sentimentele pentru mine este un tip pe care il plac, el ma place, asta a fost la inceput, dar lucrurile au evoluat si ne-am atasat foarte mult unul de celalalt, vorbim si ne vedem zilnic. I-am spus ca nu-l iubesc pentru ca asa simt si trebuie sa fiu sincera, dar am vazut cat de mult l-a durut asta si mi-a zis cat de mult ma iubeste si ca nu vrea sa ma piarda.
Nu stiu pe care sa-l aleg, inima mea nu-mi spune nimic deocamdata, as vrea sa le fac un test sa vad care ma iubeste cu adevarat si care ma merita. Nu stiu ce simt si am o problema grava ca nu-mi pot da seama pe cine iubesc... Ce e de facut? Va rog un sfat!

Răspuns Câştigător
| 26Geo a răspuns:

Pai ti-ai raspuns singura, pe primul nu-l iubesti, e doar rutina; al 2-lea, te iubeste, dar tu nu; al 3-lea te place si tu pe el, nu il iubesti, dar poti sa incerci o relatie cu el.Adica va placeti,asta e bine, dar, sfatul meu, vorbeste cu prietenul tau si spune-i sincer ca nu-l mai iubesti si ca intre voi e doar rutina, nu e bine sa plece si sa creada ca il asteapta cineva acasa.Lasa-l sa-si faca viata cu altcineva, si apoi vorbeste cu cel de-al 3-lea si spune-i ce simti si vezi daca poti sa incerci o relatie.Test....vezi cum se comporta cu tine, daca te asculta, te intelege, te ajuta.Bafta

20 răspunsuri:
| Ixchel a răspuns:

Dacă nu iubești pe niciunul, lasă-i pe toți.Nu te juca cu sentimentele lor pentru că va veni și rândul tău și vei suferi înzecit.

| Purec a răspuns:

E foarte simplu. Pe primul, il lasi sa plece in strainatate si il rogi sa iti trimita bani lunar sa te descurci. Pe al doilea, daca te iubeste asa mult si nu te-a uitat de atata timp, il ti pentru iesit in lume, il prezinti prietenilor, un fel de marioneta sa dea bine in public. Iar cel de-al trieela, este numai bun sa te sartisfaca sexual. Odata pe zi sau la 2 zile te vezi cu el, faceti sex si in rest va vedeti de viata.

ps: in acest timp, poti cauta inca unul.

ps: curva...ramane curva pan' la moarte

| wolder a răspuns (pentru Purec):

Oricum m-ai numi nu ma simt si cauta in dictionar sa vezi ce insemna in realitate acel cuvant.
Nu am de ce sa mai caut inca unu pentru ca vreau doar unu!

| TheRomanticGuy a răspuns:

Parerea mea : ideea cu testul este o prostie deoarece inseamna ca te consideri un obiect. Inima ta nu iti spune nimic DEOCAMDATA. Mai asteapta un pic, limpezeste0ti gandurile si prima alegere care iti vine in minte, aceea este corecta. Pa.

| BonneLess a răspuns:

Al treilea e cu noroc.

| neutrino a răspuns:

De primul ai scapat, pe urmatorii doi ii programezi pe rand, ca la medic. Asta pana cand va aparea al patrulea.

| wolder a răspuns (pentru neutrino):

Vreau sa aleg doar unu. Niciodata nu voi fi cu doi, nicidecum nu-i voi „programa ca la medic"

| Lizzu a răspuns:

Eu zic sa nu-l mai amagesti pe iubitul tau actual,pentru ca el poate te iubeste,iar tu,odata ce nu mai simti ceva pentru cineva,spune-i. Chiar daca va suferi un timp,va fi mai bine pentru el decat sa traiasca in iluzie.

Daca nu simti nimic pentru nici unul din cei trei,poate iti trebuie un timp sa fii singura tu cu tine si sa analizezi sentimentele.

Nu stiu de cat timp il cunosti pe al treilea dar daca este reciproc,adica el te place si tu il placi,atunci este un inceput.
Daca va vedeti in fiecare zi si va placeti reciproc este ceva nou, fata de ceilalti doi pe care nu-i iubesti si probabil nici nu-i mai placi.

Poti pune capat relatiei cu actualul, explica-i diplomat si fara scandal, este urat.

Si intr-un final, incearca o relatie cu cel de-al treilea.
S-ar putea sa iasa ceva serios.

Dar acum tu iesi cu 3 deodata si vezi ca urciorul nu se duce de multe ori la apa. Se va afla si va fi urat.

In momentul in care vrei ceva cu altcineva, pune stop relatiei cu iubitul actual. -- Nu ti-ar placea sa ti se faca la fel, nu?

Succes.

| AliGab a răspuns:

Ai grija sa nu fie un moment in viata ta in care sa alergi tu dupa fiecare si sa nu te mai vrea nici unul. Ce este de facut? Sa te analizezi si sa iei o decizie singura, singurica, suportand si consecintele acelei decizii

| Cristiann25 a răspuns:

Ai iubit.Doamne ce dureros e sa te paraseasca iubita pentru altul!
De ce faceti ma fetelor asa ceva?
Daca nu-l mai iubesti spune-i sincer tot.Nu trebuie sa te incurci niciodata cu mai multi baieti.Succes.

| mary4048 a răspuns:

Noroc ca pasarica nu are contoar..de unde sa stie ea saraca care-i primul sau al 12-lea?

| wolder a răspuns (pentru mary4048):

Stai linistita draga. Daca ei ma iubesc nu inseamna ca le dau si pasarica. Poate regula asta ti se aplica tie

| Etiene a răspuns:

Din 3 alege pe al 5-lea care iti iese in cale.

| wolder a răspuns (pentru Etiene):

Nu as alege pe cineva care abia „imi iese in cale"! Ai nevoie de foarte mult timp ca sa te cunosti cu noul prieten.

| FaNa1337K a răspuns:

Ia sfatul de la Purec.hee hee

| Hades94 a răspuns:

Iai pe toti 3 laughing

| wolder a răspuns (pentru Hades94):

Nu voi face asta niciodata.

| Hades94 a răspuns (pentru wolder):

Era o glumawinking parerea mea este sa ramai cu actualul prieten happy

| escapefromfear a răspuns:

Ce greu este s afi intro asemenea situatie.te inteleg perfect dar nu uita ca si ei sunt oameni si sufera in egala masura ca si tine ca nu stiu daca ai sa fi cu unu dintre ei. dale libertatea sasi vada de viata lor daca nu esti hotarata la niciunu.

| euvlad10 a răspuns:

Urmeaza-ti inima