| Sulty_Mihai_1986 a întrebat:

După ejaculare, când penisul intra din nou în erecție, se poate continua fara prezervativ? Adică poate sa mai rămână sperma in interiorul acestuia și să curgă în vagin?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa ejaculare INTOTDEAUNA ramane sperma pe teava, care se poate scurge involuntar in vaginul fetei (2-3 picaturi), daca exista o a doua partida consecutiva de sex, sau de joaca, unde se reintroduce penisul, chiar si pentru 1 secunda, in vaginul fetei, putand sa o lase imediat gravida, DOAR DACA fata este in perioada fertila (asta cand fata are ciclul de tip regulat si stie foarte bine cand are perioada fertila).
Asta este o situatie care NU trebuie sa se intample niciodata, fiindca atunci este riscul cel mai mare de sarcina!

Totusi nu inteleg, de ce sa continui fara prezervativ?
Chiar nu mai ai 2 lei in buzunar sa cumperi 2 prezervative?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti tare, de iti intra din nou in erectie, dupa ejaculare. Urinezi, te speli si o iei de la capat. Ramane glont pe teava, sa stii.

| Sofer a răspuns:

Se poate continua dacă urinezi și îl speli putin, pentru ca rămâne sperma pe canal.

Răspuns utilizator avertizat
| Willis a răspuns:

Eu am continuat și după, și nu au fost probleme. Oricum ultimele picături nu mai au putere să ajungă unde trebuie. Numai primele jeturi sunt baza.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Willis):

Tu ai fost super norocos, fiindca fata era in perioada nefertila, ca putea ramane insarcinata imediat, cu doar acele 2-3 picaturi care s-au scurs involuntar din penis (sperma ramasa de la partida sexuala anterioara).
Nu ai nevoie de un jet de sperma, pentru a lasa pe cineva insarcinata, este suficient 1 singura picatura de sperma, care contine oricum cateva milioane de spermatozoizi.
Singura conditie este, ca fata sa fie in perioada fertila!

| Willis a răspuns (pentru Violleta2022):

Așa o fi cum spui tu. Dar de 18 ani, cât noroc să ai? Ești puțin cam prea pornită pe chestia asta. Dar ai și dreptate, este mai sigur să pui iar prezervativul.

| Dennis1993 a răspuns:

La mine după fiecare act sexual îmi vine sa urinez. Asa ca se duce tot de pe țeavă, plus spălat instrumentul de lucru. Fără probleme merge și runda a 2. Pana acum nu am avut probleme fără prezervativ

| Rares111111 a răspuns (pentru Dennis1993):

Pana afli ca ai SIDA rolling on the floor

| Dennis1993 a răspuns (pentru Rares111111):

O fac doar cu sotia nu cu oricine fără prezervativ