| Monimoni1996 a întrebat:

După începerea vieții sexuale clitorisul devine altfel si sta mai in exterior? Sau asta se întâmplă în caz că " iti da prea tare" prietenul?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Clitorisul reprezinta de fapt/in realitate un penis nedezvoltat, care a ramas in stare incipienta de dezvoltare. Avand in vedere acest fapt, se subintelege ca si clitorisul intra in stare de erectie atunci cand asupra clitului este exercitata o actiune de atingere repetata, de mangaiere sau de masare in timpul masturbarii sau a actului sexual. Fiindca clitorisul prin natura sa, reprezinta un organ extrem de sensibil, de obicei se intareste si isi si mareste volumul chiar si la simple atingeri deci conform spuselor tale : ''devine altfel si sta mai in exterior? în caz că " iti da prea tare" prietenul?'' Raspunsul corect la intrebarea ta este un DA cat se poate de categoric. big grin

| mihai69 a răspuns:

Nu, dar se întâmplă când e foarte excitat și vrea mai multă acțiune!

| Frank51 a răspuns:

Marimea clitorisului este influentata doar de hormoni, si o destabilizare de hormoni se produce doar daca iei testosteron, etc.

| Monimoni1996 explică (pentru Frank51):

Dar dupa ce mi-am inceput viata sexuală este putin mai lăsat sa zic asa, parca e altfel

| Frank51 a răspuns (pentru Monimoni1996):

Ti se pare. Nivelul de excitare este mult mai mare decat inainte, si din cauza asta il percepi ca fiind mai mare. Daca ai observat, daca incordezi muschiul kegel clitorisul se contracta, iar cand esti foarte excitata clitorisul se iriga cu sange si devine mai sensibil(asa cum se intampla si la penis). Esti normala din toate punctele de vedere.

| Marius22222222222 a răspuns:

Nu se modifica

| Paul754880338 a răspuns:

Clitorisul tau asa cum este el este o caracteristica genetica privind forma si marimea, dar mai ales este o poarta spre placere.

| Eugen80 a răspuns:

Daca il "uzezi" prea tare cam asa se intampla. E clar ca il folosesti si singurica, nu numai cand o faceti.
Nu e nici o problema, dar dupa o anumita varsta ca fi foarte "uzat" si va arata ciudat, dar ce mai conteaza...