| Trolololol a întrebat:

Dupa multe luni de la ultima despartire, in sfarsit am inceput sa ma indragostesc de o fata. O plac foarte mult, eu am 15 ani si ea la fel, insa a avut relatii numai cu tipi mult mai mari (relatii de maxim 1-2 luni).

Invatam in aceeasi clasa de aproape un an. La inceput eram mai timid si atunci ea incepea discutii cu mine (chiar daca foarte rar) si, odata, a spus ca i-am facut cea mai buna parere din clasa sau ca ma place (insa nu stiu de ce nu cred ca vroia s-o spuna intr-un mod romantic).

In ultimele saptamani am lucrat mult la increderea de sine si acum am curajul sa fac contact vizual cu ea si sa incep discutiile, insa incepe sa ma evite si chiar pare ca ma ignora.

Ce as putea sa fac in cazul asta? Chiar vreau sa fiu cu ea, dar cand vad ca ma ignora asa, fara sa-i fi facut nimic care s-o supere...

3 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Asa sunt fetele...mai complicate. poate ca ei ii place sa fi insistent si crede ca prin asta ii dovedesti iubirea, dar tu nu renunta vorbeste cu ea cat mai frumos posibil si niciodata nu ii da de inteles ca nu mai poti si ca vrei sa cedezi...lupta!

| kokkaina a răspuns:

Buna! in cazul tau ce sa iti spun daca ea te ignora trateaz-o cu indiferenta, probalil ea nu te place de-asta si prefera sa te ignore ptr.ca observa ca o placi, in primul rand esti tanar, un adollescent rebel ce nu o sa fie ea prima sau ultima de care o sa-ti placa! iar daca ea a avut relatii cu pers.intotdeauna mai mari decat ea inseamna nu ii place sa aiba relatii cu baietii de varsta ei probabil ii plac cei care sunt mai maturi, u trebuie sa ai incredere in tine si sa mergi mai departe indif. daca ea te ignora. ignor-o si tu si, cauta-ti alta fata! succes!

| Anahiteamo a răspuns:

Pai ar trebui sa vorbesti cu ea si sa o intrebi de ce se comporta cu tine cu atata indiferenta. Incearca sa te apropii de ea cat mai mult, sa ii fi prieten, afla ce fel de baieti ii plac ei, incearca sa fii si tu matur in caz ca nu esti din moment ce ea umbla cu tipi mai mari. Fiti prieteni. De la prietenie se poate ajunge si mai departe. Dar nu grabi lucrurile. Lasa totul sa decurga asa cum trebuie. Timpul le rezolva pe toate. Deci o intrebi de ce te ignora, afli motivele si dupa aceea astepti sa treaca un timp si o inviti in oras sau ceva de genu si ii spui ce simti.
Daca te ignora, poate te place si nu vrea sa iti arate. NU se stie niciodata! Bafta! o sa iti trimit un mesaj pe privat!winking