| Twister09 a întrebat:

După o relație de un an si 2 luni, fosta iubită m-a lasat pentru altul. Ea trimis ceva poze la ala cu ea dezbracata, ala l-a băgat pe un prieten ca daca nu se întâlnesc, pune pozele pe rețelele de socializare. Si s-au despărțit. A regretat ca a avut incredere in el si ca l-a crezut. Tot nu a vrut sa ne împăcam.
După a stat cu altul 2 saptamani până ce a aflat ala de poze si s-a despărțit de ea.
Acum e singura nu are pe nimeni.
Credeti roata chiar se intoarce de fiecare data? Adica vi s-a intamplat ca o persoana care v-a ranit sau care v-a ignorat sa vrea mai tarziu sa fie cu voi deoarece a realizat ca v-a pierdut sau ca v-ati pierdut interesul fata de ea/el?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca o relatie nu a functionat la inceput, cand totul era roz si frumos, nu va functiona niciodata!
Oricum, cui ii mai pasa daca ar vrea fata sa se intoarca la tine sau nu? Daca te-a parasit prima oara a facut-o pentru ca nu te-a iubit si nu i-a pasat de tine. Iar acum, ce te face sa crezi ca, taman si-a adus aminte ca te iubeste?!
Sincer, nici nu stiu de ce mai despici firul in 4, facand atatea scenarii si comentarii, cand relatia aia este demult terminata si incheiata.

| mihai69 a răspuns:

„You can not unfucq something fucqed" (q=k)
Degeaba întorci tu roata.

| Andreeush a răspuns:

După ce te-a lăsat pentru altul tu încă o mai aștepți?

| Emma30555 a răspuns:

Pai si vrei sa se intoarca la tine de nevoie sau din iubire? Chiar daca i-a mers prost dupa relatia cu tine, nu inseamna ca s-a intors roata, pur si simplu asa a fost sa fie. Poti sa regreti si sa vrei sa te intorci la un fost dar nu din cauza ca ti a mers prost cu altii ci ca asta simti

| Goete a răspuns:

Roata se intoarce. Dar viata de cele mai multe ori nu e o roata si ce trece, a trecut.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Las-o, nu e pentru tinee, tu ești om de treabă, lucrurile vin dar pleacă cândva. Roata se întoarce, găsește-ți altă persoană!

Răspuns utilizator avertizat
| OrdanKarris a răspuns:

Roata s-a intors pentru dansa iar tu ar trebui sa savurezi fiecare secunda si nu sa speri ca se va intoarce. Chiar daca s-ar fi intors, s-ar fi intors pentru ca nu avea pe nimeni altcineva, si te-ar fi detestat si mai tare pentru ca nu esti alegerea ei ideala, ci aia necesara ca sa nu ramana complet singura. Eu in locul tau nu ar spera nici macar o secunda sa se intoarca o curba la mine. In schimb m-as rade de m-as cocosa de toate ghinioanele care le are. Iar cand si daca va veni vremea sa se milogeasca de mine s-o primesc inapoi, doar sa-i zambesc in fata si sa-i spun: MARS! Asta as face in locul tau. Tu speri o curba sa revina la tine, una care s-ar expune la fundul gol pentru orice alt barbat decat tine. Asta denota ca era disperata sa plece de langa tine. Cand o femeie este atat de disperata sa plece de langa tine e clar ca ai cocolosit-o si menajat-o GRETOS de mult. Nici o muiere nu trebuie menajata, nu trebuie cocolosita, nu trebuie lasata de capul ei cand e in relatie cu tine, dar nah.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Probabil daca e genul de persoana care are nevoie in permanenta sa fie cu cineva, sa aiba intotdeauna o relatie cu cineva, atunci sigur nu va veni la tine pentru ca simte ca te-a pierdut, ci pur si simplu pentru ca momentan nu are pe altcineva, si s-ar folosi de tine sa nu fie singura. Dar, prin simplul fapt ca fosta ta iubita te-a lasat pentru altul trimitandu-i poze nud, iar ala a santajat-o cu acele poze, din asta nu reiese decat ca fosta ta este o persoana destul de naiva, care nu realizeaza faptul ca unele persaone chiar o iubesc, dand cu piciorul mereu la ce e bun fara sa observe asta, o persoana care nu pune la suflet unele perosane care ii vor binele si nu se ateaseaza de ele. Deci, ca sa reiau ce am spus la inceput, nu cred ca ar veni la tine pentru ca a realizat ca te-a pierdut

| qwertpro a răspuns:

Salut,ei bine ma intreb cum ai aflat tu de asta? Faptul ca stii tot ce i s-a intimplat si ca astepti mereu ca sa i se intoarca roata arata ca inca nu ai trecut peste despartire.De ce regreti atat ca te-ai despartit de ea? De ce tot speri ca poate se va intoarce la tine? Daca ai speranta ca poate va intelege ca a pierdut un baiat bun(ma refer la tine) si iti va scrie ca sa-ti spuna cat de rau i pare ca s-a desparit de tine, atunci renunta la aceasta speranta inutila.Asta nu o sa se intimple.Intelege ca in viata reala niciodata nu se intampla ceea ce vrem noi.Gandurile noastre, sperantele, dorintele pe care le avem, niciodata nu vor corespunde cu ceea ce ne va oferi realitate.Mereu macar un mic detaliu va fi diferit, iar uneori ceea ce vom primi va fi total opus.Asta e viata,si trebuie sa o accepti.Ea nu se va intoarce la tine,si chiar de o va face,vei fi gata sa o ierti? Tu doar ai vazut care e adevarata ei fata,ai vazut cine e ea de fapt,de ce o mai vrei in viata ta? Inteleg ca vrei ca ea sa fie pedepsita pentru ceea ce a facut, dar trebuie sa intelegi ca faptul ca ea a plecat din viata ta e un lucru foarte bun, ba chiar trebuie sa-i multumesti ca a plecat, caci ai scapat de un om toxic care ti-ar fi putut aduce mult mai multa suferinta.Ea isi va face singur ei rau fara ajutorul tau, si chiar de va regreta ca te-a pierdut, ea nu o sa arate asta.Accepta ca oamenii vin si pleaca din viata noastra. Unii dintre ei sunt o pedeapsca, altii sunt o rasplata, unii vor pleca de parca nici nu au fost, altii vor ramane cu noi alaturi mereu, dar fiecare dintre ei te va invata ceva.Fiecare va pleca la momentul potrivit, cand iti va da lectia necesara, va pleca din viata ta, si asta e normal.Tu chiar crezi ca daca ai fi fost impreuna cu ea pana acum, te-ai fi simtit mai bine? NU! Si stii bine asta.Tot ceea ce pierdem noi in viata e inlocuit cu ceva mai bun, doar ca nu realizam noi asta mereu.Nu mai trai in trecut, ce a fost a fost si nu mai poate fi intors, si care ar fi rostul sa reinvii trecutul? Ai fost deja acolo si stii unde s-a ajuns.Ea a fost mereu asa, doar ca nu ai vazut tu atunci adevarata ei fata, acum o stii.Las-o in uitare, rupe orice legatura cu ea, si nu te mai interesa de viata ei.Cunoastem persoane noi doar atunci cand lasam in urma persoanele care nu mai fac parte din viata noastra.Vei cunoaste persoane noi, mult mai bune, si vei intelege ca acea relatie toxica a fost o pierdere de timp.

| Numeexistent3 a răspuns:

E o curva las o