| Losnams a întrebat:

După părerea voastră, cand ziceți că ar trebui să ai prima relatie? Pe la ce varsta?

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Undeva a 9-a sau a 10-a

| RAY a răspuns:

Depinde ce relatie, ca multe vor trece pana dai de ceva serios, prima relatie 16 ani sa fie dar sa implice sex protejat, la 25 de ani sa implice si o nunta, nu devenim maturi peste noapte si nu vom fii niciodata fara experiente, omul fara experiente nu poate deveni matur are nevoie de o cunoastere personala, de asta nu poti fi pregatit niciodata de nimic si sa spui totul va fi bine

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 18 ani, cand esti major si destul de matur, sa intelegi ce faci bine, ce faci rau si sa fii capabil sa-ti iei responsabiliati pentru actele si actiunile tale.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se considera ca viata sexuala poate fi inceputa din momentul in care esti sigur si convins ca organismul iti este pregatit fizic, dar mai ales esti echilibrat d.p.d.v. psihico-mintal. Sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pe la vârsta când simți tu că ai nevoie. Nu la vârsta recomandată de alții.

| Emilian65 a răspuns:

Prima relatie este bine sa o ai atunci cand te simti ca este pregatit pentru asa ceva.

| Sofer a răspuns:

Atunci când simți ca vrei sa fi cu un băiat/fată.

| LPCTSTR a răspuns:

17-18, de la 16 este cringe rău...

| alina2k18 a răspuns:

Cand intalnesti persoana potrivita.

Răspuns utilizator avertizat
| Nemessys a răspuns:

Cand esti matur la minte si pregatit psihic, moral si emotional. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Ely1234567 a răspuns:

18-19 ani

Răspuns utilizator avertizat