| LilianaT a întrebat:

Dupa parerea voastra cum este mai bine sa iubesti sau sa fii iubit/a?

Răspuns Câştigător
| Schatzyyyyy a răspuns:

Ambele! Te simti mai bine langa persoana de langa tine,atunci cand stii ca te iubeste si il iubesti! Sau poate exista si "sufera cel ce iubeste, cel iubit isi bate joc"! Poti iubii, dar sa nu fii iubita, sau poti sa fii iubita si sa nu iubesti, dar cel mai frumos sentiment e acel unde ambii se iubesc!

26 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Este bine ca sentimentul asta de iubire sa vina din ambele parti, sa iubesti si sa fi iubit

| Gdeni a răspuns:

Sincer. dar totusi sa fi si un pic jmechera k pourma te ia de fraierawinking

| neutrino a răspuns:

Mai bine este sa stai cu burta la soare si in acest timp sa fii iubita.

| Azµre a răspuns:

Să iubești nu există fără să fii iubit! Cu asta am spus tot.

| VictorVictoras a răspuns (pentru Azµre):

Hm... depinde la ce te referi eu te contrazic si i-ti dau un exemplu daca te duci la o fata care face strada poti sa o iubesti si ea sa nu te iubeasca? ori daca ai o situatie financiara foarte buna si vreo 60 ani o burtica de bebe poti sa ai o pustoaica sa o iubesti si ea sa nu te iubeasca?

| Azµre a răspuns (pentru VictorVictoras):

Da, corect, ai dreptate sunt foarte multe feluri și moduri în care să pui problema. Dar pe scurt, ca să iubești trebuie să simți și tu o oare care iubire, altfel ar înceta...

| raluk27 a răspuns:

Ideal este sa iubesti si sa fii iubit. Insa daca ar fi sa aleg, prefer sa fiu iubita.

| B3b3Bo55 a răspuns (pentru raluk27):

De fapt sa iubesti si sa fi iubit/a dar ai grija cum iubestiwinking

| raluk27 a răspuns (pentru B3b3Bo55):

Si eu ce-am zis?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele,dar daca trebuie sa aleg doar o varianta as alege sa fiu iubita.Este mai bine sa nu iubesti pe nimeni si altii sa te iubeasca, decat sa iubesti pe cineva si respectiva persoana sa nu te iubeasca.Ar fi mult prea dureros.

| BSwwatch a răspuns:

Din punctul meu de vedere fara dragoste reciproca e ca si cum i-ai face urmatoarea declaratie de dragoste unei persoane; Esti ce-a mai frumoasa de pe camp!

| NoLiesJustLove a răspuns:

Ar putea o pasare sa zboare doar cu o aripa? Exact asa e intrebarea ta

| XyYx a răspuns:

Cel mai frumos e sa iubesti si sa fi iubit. Dar din pacate in ziua de azi, unul iubeste iar celalalt isi bate joc sad
Mai rar sunt persoane care se iubesc cu adevarat dar e cel mai frumos si cel mai pur sentiment pe care il poate simti cineva pentru altcineva, te simti cel mai implinit cand iubesti si esti iubit, iubesti si aerul care il respira persoana de langa tine. Ahhhh, ce frumos!

| LilianaT explică (pentru XyYx):

Foarte frumos spus...ai perfecta dreptate..bravo raspunsul este super!

| XyYx a răspuns (pentru LilianaT):

Mersi! happy

| IREros a răspuns:

Amandoua in acelasi timp, insa daca tot vrei neaparat unul din cele doua, sa fiu iubit clar, e greu sa iubesti si sa nu fii iubitbig grin prea dureros, dar sa fii iubit si sa nu iubesti... mai usor.

| LilianaT explică (pentru IREros):

Nu sunt de acord cu tine...tu ai spus ca este dureros sa iubesti si sa nu fii iubit ...tot asa spus si altii si in concluzie este ca ambele in acelasi timp sunt bune. dupa parerea mea

| IREros a răspuns (pentru LilianaT):

Daca ai citi tot ce am zis ai vedea ca am zis amandoua, insa intrebarea ta are 2 variante de raspuns nu si a 3-abig grin asa ca ti-am raspuns pe intrebare.

| VictorVictoras a răspuns:

Mai sa ma refer strict la intrebarea ta e mai bine sa fi iubit pentru ca ai dat intrebarea cu 2 raspunsuri nu cu 3 happy

| NitrowsDwt a răspuns:

Să fii iubit e tare. :3 Să iubeşti e naşpa ca na... dacă ăla nu ţine la tine, te-ai dus dracu.

| Mirana03 a răspuns:

Parerea mea este ca amandoua sunt necesare intr-o relatie. asa ca un mic exemplu: pentru o pasare ce aripa este mai importanta, stanga sau dreapta? Eu zic ca ambele apripi sunt mai importante asa cum si intr-o relatie este important sa iubesti si sa fii iubita.

| anonim9552 a răspuns:

Eu consider ca ambele. e frumos sa fi iubita, dar sa si iubesti (aceeasi persoana, de preferabil )

| pytyk2818 a răspuns:

Ambele sa iubesti si sa fii iubit(a) e minunat, daca iubesti doar uh ce rost are sa te amagesti si invers e la fel deci sa iubesti si sa fii iubit(a)

| SaşaSpring a răspuns:

Ambele. Degeaba iubesti daca nu esti iubita si degeaba esti iubita daca nu iubesti!

| Cx_Deea_1996 a răspuns:

Mai nou e sa fi iubit/a ca daca iubesti suferi.

| FataSensibila a răspuns:

Daca iubesti si nu esti iubit, suferi
daca esti iubit si nu iubesti, faci pe altcineva sa sufere
deci ambele: sa iubesti si sa fi iubit