| Andreiiliuta a întrebat:

După un contact sexual cu finalizare în prezervativ, m-am spălat și am urinat. Dupa vreo 20 de min am avut un contact sexual neprotejat fără finalizare în vagin, a durat 40 de sec maxim.
Asta in data de 26 februarie. Menstruația ar trebui sa ii vina în zilele următoare. Nu a avut niciun semn de sarcina cum ar fi sângerarea de implantare sau altceva. Nu are un ciclu regulat, luna trecuta a durat 30 de zile, acum doua luni 27, acum trei luni 29.
Sunt șanse sa rămână insarcinata?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ai urinat DUPA ce s-a produs ejaculare si doar pe urma a avut loc urmatorul act sexual, posibilitatea de a mai ramane resturi de sperma in uretra este eliminata in proportie de minim 99%. In concluzie in timpul urmatorului act sexual nu a mai existat posibilitatea de a putea ajunge spermatozoizi in vagin si in proportie de peste 99% a fost eliminata probailitatea de a se putea forma o sarcina. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil.