| tweety_8071 a întrebat:

E adevarat ca baietii se indragostesc de fetele care seamana cu mamele sau surorile lor?big grin

Răspuns Câştigător
| Aicilef a răspuns:

Nu cred. E absurd. Poate care seamana cu fosta.

23 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Inconstient da.
De ce ti-e frica nu scapi laughing)

| Dominicc a răspuns:

Ce treaba are mama cu prietena/nevasta'mea
a contribuit mama la ea?
inseaman ca suntem ruda atunci.

ce ar fi sa merg si sa vorbesc cu prietena mea.
'mama... ai niste sanii...seamana perfect cu a mamei"
deci. e absurd.

| SweetCandy a răspuns:

Eu stiam ca fetele sunt atrase de barbati/baieti care se aseamana (nu neaparat fizic) cu tatii lorhappy acum nu stiu daca e chiar adevarat sau daca se intampla si in cazul baietilorbig grin

| Luori a răspuns:

Vai, daca e asa atunci e de rau rolling on the floor

Ashea, sa raspund :in multe cazuri nu am vazut asemanari.thinking

| Lorelai a răspuns:

Depinde de baiat. Unii intr-adevar care au o relatie foarte buna cu mama, au o prietena aseamanatoare cu ea(nu neaparta fizic). Altii din contra, se indragostesc tocamai de opusul mamei. De exemplu, mama si sora prietenului meu au o anumita culoare de par, ei bine prietenului meu ii plac numai femeile cu culoarea de par opusa celor doua. Eu ti-am dat doar un exemplu, culoarea parului nu conteaza cand iubesti pe cineva. Deci, depinde de baiat si de relatiile pe care le au cu mamele, surorile.

| Lorelai a răspuns:

Aaa si mai e o chestie, unii au un gen preferat de femeie, dupa ce se despart de prima pe care au iubit-o, vei vedea ca a doua ii va fi asemanatoare si tot asabig grin

| paramore a răspuns:

Vai de minelaughingdar eu nu seman deloc cu mama lui, nu avem nimic in comun... oare nu e indragostit de mine?laughinglaughinglaughing

| soricica a răspuns:

Asa stiam si eu, am citit intr-un articol. Nu neaparat la aspectul fizic, poate ca e vorba doar de comportament sau ambele.
Ma cam intreaba lumea daca nu cumva prietenul meu e vreun var sau fratelaughing. Mi s-a intamplat de cateva orilaughing
Bye:*

| marla a răspuns:

Nu demult s-a facut un experiment. mii lene sa-l scriu de la inceput, dar ce s-a aflat.
cica barbatii considera cea mai atragatoare femeie aia care seamana la trasaturile fetei cu el, apoi urmeaza mirosul fiecaruia dintre parteneri si mai sint caracteristici.

deci totusi scriu si in ce consta experimentul : cica au luat 50 de oameni. 25 la 25 femei si barbati. si au creat 8 perechi numai dupa aspectl fizic, apoi acei 16 trebuiau sa poarte timp de 2 zile niste maiouri p. u ca mirosul lor sa se imbibe in haina. si apoi acesti 16 miroseau maiourile fiecaruia oferind note si aia care si-au dat reciproc cel mai inalt punctaj treceu mai departe... si dupa acest nivel au ramas numai 4 persoane. din acre numai o pereche era perfecta se potrivea si dupa ADN. (eu cu ADN-ul nu-s prea de acord, dar totusi)
deci reiese ca dupa aspectul lui alege femeia, dar luand in consideratie ca a mostenit si el aceste trasaturi de la mama si ca s-ar putea ca sora sa semene cu el. se poate de zis ca baietilor le plac si fetele care seamana cu mamele sau surorile lor si cel mai des cu el insusi. numai ca de multe ori ei nu isi dau seama. aseste aspecte a alegerii partenerei se petrec inconstient.

| gabitza_6878 a răspuns:

Cine te-a mintit?

| Lexi a răspuns:

Este foarte adevarat si se intampla la un nivel inconstient.
http://www.euforia.tv/......12653.html

| luna_1817 a răspuns:

Sweet_kiss_of_morning este id-ul meu.nu pot sa iti las mesaj pentru ca nu merge

| ceco a răspuns:

Eu stiam ca e invers... fetele se indragostesc de baieti care seamana cu tatal lorlaughing

| michyy a răspuns:

E absurd. logic ca nu.

| RoxyAde a răspuns:

Nu cred. Mi se pare o tampenie.

| 4you a răspuns:

Cam da

| Maria_1984 a răspuns:

Pai nu vad ce treaba ar avea mama cu baiatul! Adica sunt cazuri in care baiatul nici nu o cunoaste pe mama prietenei! Daca trebuie sa fie intr'un fel, IN CAZUL DE FATA, probabil ar trebui sa fie doar frumoasa! In general, insa, o fata trebuie sa fie inteligenta si doar draguta! Adica nu orbitor de inspaimantator de izbitor de frumoasa! A fi cam urat cred! Cine stie ce probleme vin la pachet odata cu aceasta trasatura dosebita a fetei! Daca e draguta si desteapta e perfect:X
Sunt fata! Si nu, nu sunt lesbiana!(asta ca sa nu mi se aduca acuze aiurea)

| denysuk95_2868 a răspuns:

Yeah... cum asa. Nu are cum, e ff absurd big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici u caz baieti se indragostesc de fete frum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de relatia cu mama. De multe ori se indragostesc de fete care sa nu semene deloc cu mama.
De ex: mama e bruneta cu parul scurt, conservatoare, blanda, plinuta
prietena e blonda cu parul lung, libertina, mai dura si slaba
Cunosc cazuri de acest gen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu as vrea sa am o prietena care sa ma inteleaga cum ma intelege mama big grin

si sa se mentina frumoasa pana la o varsta inaintata big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am indragostit de un baiat nicu

| alex_2439 a răspuns:

Fiecare baiat are o admiratie fata de mama lui... dar asta nu inseamna ca daca imi admir mama trebuie ca iubita mea sa semene cu ea. nu. bine, acum depinde de fiecare baiat ce gusturi are. poate are o mama mai frumoasa si isi doreste ca si iubita lui sa-i semene