| Mkeynes a întrebat:

E adevarat ca daca faci sex oral ca baiat poti sa te infectezi doar daca ai leziuni pe penis? Si ca fata daca inghiti sperma?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu acolo e locul de a face sex.
Dacă ai gonoree, sau ești doar purtător, infectezi gătul fetei. În gură este o floră, sute de microbi, bacterii, ciuperci, te poți infecta cu ele, și să le transferi în organismul tău.

| mihai69 a răspuns:

Fals.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Paul754880338 a răspuns:

Saliva este unul dintre cei mai puternici gardieni ce pazesc intrarea in corpul uman pe acea cale. O multime de bacterii pot anihila si o fac zilnic, o multime de pericole.