| cocomero a întrebat:

E adevarat ca daca iti incepi viata sexuala, apoi simti nevoia de sex?

36 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu este adevarat, este o scuza cu care baietii le fraieresc pe fetele proaste si cu care femeile usuratice isi explica umblatul din floare in floare.

| Mann02 a răspuns (pentru Brigaela):

1 ) cum poti prosti o fata sa se culce cu tine daca tu ii spui ca o sa aiba nevoie si dupa? nu ti se pare ca e cam ciudat ce ai zis?, adica in contextul asta fata nu cred ca ar vrea sa aiba nevoie zilnic, si totusi tu o prostesti sa se culce cu tine spunandu-i ca o sa aiba nevoie zilnic...

Ar trebui de asemenea sa tii cont si de faptul ca se poate forma o "boala" psihica rezultata din placerea actului sexual avut, asta insemnand ca probabil fetei i-a placut si mai vrea sa se simta bine, asta creste apetitul sexual, nu?

| Brigaela a răspuns (pentru Mann02):

1. ii spui: eu mi-am inceput deja viata sexuala si acum am amre nevoie, mi-e foarte rau daca n-o fac, a sa ca daca n-o faci cu mine sunt obligat sa ma culc cu alta, fiindca simt nevoia. Nu e deloc ciudat si se intampla adesea, cu fetele mai prostute si baietii mai nepasatori.
2. Bolile psihice nu apar asa, daca esti bolnav psihic poti simti nevoia patologica de sex si fara sa fi facut vreodata. In plus, genul asta de apetit exagerat la un bolnav psihic (in general cu tulburare bipolara) este extrem de rar si nu cred ca ear subiectul discutiei (adica nu cred ca era potrivit sa zic: exista 1 o persoana la mie care are o psihoza grava si care poate considera, in delirul sau ca are nevoie zilnic de sex).
Nu, apetitul sexual nu se modifica, asta tine de individ si de moment, nu are legatura cu inceperea vietii sexuale.

| Mann02 a răspuns (pentru Brigaela):

1 : te scarpini cu mana dreapta la urechea stanga, nu am auzit niciodata asa ceva.
2 : am pus ghilimele cand am spus ""boli"", de data asta pun ghilimele duble ca sa vezi...
si apetitul sexual se poate schimba dupa inceperea vietii sexuale indiferent de teoriile pe care mi le insiri acolo...

| Brigaela a răspuns (pentru Mann02):

1. eu am citit chestia asta pe TPU de cel putin 50 de ori. Ori nu vrei sa crezi, desi e logic, ori te incapatanezi sa nu recunosti ca nu te-ai gandit la sta.
2 inainte de inceperea vietii sexuale nu stii care este apetitul tau sexual, ti-l descoperi de-abia dupa ce iti incepi viata sexuala. asa ca nu se poate schimba si cred ca asta este simplu de inteles. daca vrei sa spui ca schimbarea este de genul: pana acum nu am facut sex, de-acum o sa fac, asta este logic. Dar libidoul se exprima de-abia dupa inceperea vietii sexuale, evident, e la mintea cocosului. Boala psihica cu ghilimele simple sau duble nu exista. Exista doua chestii: boala psihica grava, cu care nu ar trebui sa glumim sau comportamentul psihic in limitele acceptate ale normalului. Ceva cu ghilimele ai inventat tu acum, dar nu exista.

| Mann02 a răspuns (pentru Brigaela):

Si daca eu am inventat chestia aia si tu stii de fapt la ce m-am referit, cum adica nu exista?
ce vorbesti tu nu are mare logica si incerci sa iti tii argumentul cu niste vorbe aiurea care mai si abat putin de la subiect...

| Brigaela a răspuns (pentru Mann02):

Tu citesti ce scriu eu, sau vorbim separat doar de dragul de-a ne contrazice? In fine, nu mai conteaza, cina a vrut sa inteleaga, a inteles, pana la urma nimeni nu poate sa explice chiar pe intelesul tuturor, mereu vor ramane cateva persoane pe care le depaseste situatia.

| IMC90 a răspuns (pentru Mann02):

Ma, tu esti un fel de Che Guevara al TPU-ului. Ai spamat toate intrebarile de pe topicul asta cu aberatii si cretinisme, de ma ia ameteala cand te citesc.
Esti prost facut gramada si mai induci si pe altii in eroare. Mai mult, am impresia ca nici nu prea stii sa citesti
P.S: nu exista in limba romana cuvantul ''dupa'', se foloseste doar pentru a introduce un compliment circumstantial sau un atribut (sau, in cel mai rau caz pe post de conjunctie) si niciodata ca termen independent, agramatule.

| Mann02 a răspuns (pentru IMC90):

Eh daca tu zici laughing

| Mann02 a răspuns (pentru IMC90):

Totusi mai taie din ele da-le Dreaq happy

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Barbatii adevarati ajung in pat numai cu femei pe care le iubesc si care ii iubesc; din cauza asta nu sufera dezamagiri fiindca sexul este bun.

| Mann02 a răspuns (pentru Brigaela):

Asta da evade laughing, nu ai mai stiut ce sa zici daca ti-am dat argument concret din viata mea personala banuiesc si ai inceput sa ma ataci cu un lucru care oricum nu ma intereseaza... JALNIC! important e ca s-a intamplat, nu am vorbit de barbati adevarati sau femei adevarate, asta e alt capitol, si totusi, nu ai putut admite ca se poate intampla.
Sper ca ai inteles ca ti-am demonstrat inferioritatea faramita asta de subiect.

| Brigaela a răspuns (pentru Mann02):

Acum intelg clar ca tu nu citesti ce scriu eu. Imi pare rau ca am intrat in aceasta disputa verbala, credeam ca ne putem contrazice, nu ca eu incerc sa replic la ceva punctual si tu o iei pe aratura in disperarea de a-ti arata superioritatea. N-am vazut pana acum pe cineva atat de disperat sa para superior, fie la tine: esti superior tuturor persoanelor mari si mici de pe lume si, desi vorbesti pe alaturi cu subiectul, ai intotdeauna dreptate

| Mann02 a răspuns (pentru Brigaela):

laughing) cineva mai sus ti-a mai dat o replica, cand a vazut ce vorbesti, plus ca daca te uiti mai bine am sters mesajul care implica detalii despre viata mea personala... probabil la aia te referi happy

nu mai da reply ca n-are sens...

| Brigaela a răspuns (pentru Mann02):

Nu vazusem ca nu ai demnitatea da a-ti asuma propriile afirmatii. Multumesc ca mi-ai aratat, m-a ajutat foarte mult, confirmandu-mi ce stiam deja.

| Mann02 a răspuns (pentru Brigaela):

Ar trebui sa inveti sa si pierzi si nu sa nascocesti tot felul de chestii care nu au nici o tendinta sa imi combata argumentul ci sa treaca peste problema si sa ma jigneasca personal... Cred ca daca as incepe si eu nu ti-ar prea placea.

Uita-te prin raspunsurile mele recente si ai sa dai peste o situatie in care ma certam cu cineva iar cand mi-am dat seama ca am gresit mi-am retras cuvintele, deci sunt capabil sa recunosc atunci cand nu am dreptate, dar nu la aberatiile tale.

| catalin188 a răspuns:

Tu sigur nu te-ai inceput viata sexuala
si simt nevoie de sex

| csdeaglecs a răspuns:

Daca esti curva datongue

| NeneaGogu a răspuns:

Brigaela :))
http://www.youtube.com/watch?v=afxLGJ54ycQ

de ce generalizezi?

| Mann02 a răspuns (pentru NeneaGogu):

Daca e mesajul in sprijinul meu atunci mersiwinking

"Mai taie din ele dale Dreq" laughing)

| NeneaGogu a răspuns (pentru Mann02):

sa fim sanatosi!

| Maui a răspuns:

Doar daca ai un libidou mai vesel.

| NeneaGogu a răspuns (pentru Maui):

sunt eu precu ma crezi tu adica "de la piata", dar cu asta m-ai dat pe spate laughing

| Maui a răspuns (pentru NeneaGogu):

Ne da pe toti pe spate, libidoul vesel.

| NeneaGogu a răspuns (pentru Maui):

poate pe voi muierile, ca noi calarim laughing

| Maui a răspuns (pentru NeneaGogu):

Ce calariti? magari?

| NeneaGogu a răspuns (pentru Maui):

ah, tac!

| NeneaGogu a răspuns (pentru Maui):

sunt curios, poza de la avatar esti tu acum 20 de ani?

| Maui a răspuns (pentru NeneaGogu):

Nici 20 de ani n-am si tu ma crezi martaloaga?

| NeneaGogu a răspuns (pentru Maui):

atunci sa ma scuzi kiss

| NeneaGogu a răspuns (pentru Maui):

de ce crezi ca persoanele care sunt cu 20 de ani mai in etate decat tine sunt martoaloage, nu cred ca sti nici 5% din cat stiu ele, sa nu te superi dar asta e adevarul

| Maui a răspuns (pentru NeneaGogu):

Stiu si nu ma supar. Am glumit, nu le-as zice cu adevarat asa.

| NeneaGogu a răspuns (pentru Maui):

imi pare bine, asta nu ca eu as avea vreo 400 de ani laughing doar vreo 20, dar mai stiu de la un unchi, ca eu n-am avut tata deoarece sunt nascut de o matusa, unchiul meu zicea ca gaina batrana face ciroba buna

| Maui a răspuns (pentru NeneaGogu):

La cat de cruda sunt eu la minte (fiind tanara), pe mine gaina batrana ma gateste.

| NeneaGogu a răspuns (pentru Maui):

minora? daca da te rog sa ierti unele pasaje a lu nenea kiss

| giaaniii a răspuns:

Nu. Parerea mea este chiar daca iti incepi viata sexuala si sa presupunem ca ai contact sexual o data la 6 luni de exemplu, nu pot avea,, lipsa" dar daca intr-o luna ai contact sexual de 2 ori spre exemplu, pe un timp mai indelungat poti ajunge si acolo.