| andreyrey619 a întrebat:

E adevarat ca daca iti incepi viata sexuala iti dispar cosurile? Ca eu am cosuri si mi-a zis un baiat ca imi gaseste pe cineva tongue dar eu nu vreau totusi cu oricine, mai bine astept Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

BUna, off doar nu o sa iti incepi viata sexuala din cauza cosurilor, sa fim seriosi. Dragul meu, nu e bine sa o faci cu oricine, in plus eu zic sa astepti persoana potrivita, sa fi cu o fata sa o faci din iubire, nu asa la intamplare.In primul rand nu e adevarat ca iti trec cosurile, depinde de tenul fiecaruia si de igiena; mai e si varsta si alimentatia de vina, sa nu crezi ca iti trec imediat, ai facut si ti-a si trecut. DAca esti in perioada adolescentei, e normal sa ai cosuri dar iti vor trece ele de la sine.Multi au facut sex si nu le-au trecut cosurile...eu zic sa mai astepti si sa nu o faci asa la intamplare ca nu se stie niciodata ce se poate intampla, daca cumva ai de gand sa o faci nu uita de protectie cu prezervativ, ca poti sa iei boli de mai tare te umplii de cosuri.
Ai grija ce faci si fa-o cand te simti pregatit si cu nu cu oricine, fa cum doresti dar asa se zice ca daca faci sex se schimba sangele dar nu e ceva confirmat.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inceperea vietii sexuale nu are efect asupra cosurilor.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu e adevarat, nu poti sa iti incepi viata sexuala din acest motiv.

| pau2009 a răspuns:

Nu-i adevarat. si nu face cu oricine, oricare ar fi motivul, trebuie sa fie cineva important

| TheLoveDoctor a răspuns:

Da este adevărat, iți dispar coșurile și parul de pe picioare

| eu_9968 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa iti incepi viata sexuala din dragoste...cu o persoana p care o iubestitongue

| uite aici a răspuns:

Ba da, este adevarat, dupa ce ai facut asta devii imun la orice, nimic nu te mai afecteaza. Nici macar nu mai racesti, cu totii stim ce periculoasa este raceala, faci o groaza de complicatii daca nu te tratezi si asta aproape in fiecare sezon. Nu crezi ca ar fi bine sa scapi de griji?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preferi sa te culci cu cineva doar pentru asta? :O OMG! De medici dermatologi nu ai auzit? Gandeste-te bine! Cosuri poti avea indiferent daca ti-ai inceput sau nu viata sexuala.Decizia e la tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e adevarat, eu am incput viata sexuala acum 2 ani, am 18 acum si nu mi'au disparut complet, e adevarat ca sunt mai putine, dar tot apar. enervant.stiu