| Cristina_3056 a întrebat:

E adevarat ca daca nu ar fi existat sexul atunci barbatii si femeile nici mcar nu ar vorbi intre ei? Pe de o parte sexul [de fapt dragostea]este ceva frumos dar de ce este atat de mediatizat si thinking este folosit pentru a face bani, alteori te simti folosita, acum nici nu mai poate fi vorba de virgina pana la nunta ca nimeni nu mai poate astepta atat? E chiar o nevoie atat de mare? Ce pareri aveti
O seara buna.

7 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Dragule,sunt foarte multe relatii care nu se bazeaza doar pe sex.

| fgch a răspuns:

Daca nu ar fi existat sexul noi nu am fi existat.erau doar Adam si Eva care de in momentul asta probabil ca se plictiseau de moarte tongue. In legatura cu celelalte ce ai zis, doar u alegi ce vrei sa faci. cele care fac sex pentru bani o fac din prorprie alegere(de cele mai multe ori).Te simti folosita? Tot voi alegeti cum va daruiti.Totul depinde de voi, nu mai spuneti ca asa e acum si nu stiu c. Daca ati avea vointa nu ati face nimic din ce nu ati vrea si ati avea principii tongue

| Scarlettt a răspuns:

1.Nu cred ca nu ar vorbi oamneii intre iei daca nu ar mai fi sexu'!happy
2.Pai este diferenta dintre sex si dragoste "sexul il faci asade plictiseala sau t bani altele/altii. Dragostea e din inima va iubiti amn2 pentru ca va placeti si e multa pasiune.
3.Pai de ce este mediatizat li s-a urcat la lume n cap sexu si se excita foarte mult de aialaughing!
4.Pai nu e chiar asa nevoie de sex dar o femeie luata virgina pana la nunta e o femeie respectata toata viiata de parrtener!

| Denisa444 a răspuns:

Ai pus prea multe intrebari, intr-o fraza. Sunt multe de spus aici. insa la prima intrebare e mai mult o chestiune de logica si dupa parerea mea, nu nu este adevarat, oamenii ar mai vorbii intre ei.
Iar la a doua intrebare nu se intelege exact ce anume vrei sa stii. care e diferenta intre sex si dragoste? ce rol are sexul in societate? ce legatura are cu mass-media? care-i treaba cu virginitatea pana la casatorie? etc. fii mai clara. succes

| Cristina_3056 explică:

Nici macar nu ar fi vorbit intre ei **

| Cristina_3056 explică:

@Denisa444 Am vrut sa zic :de ce e atat de mediatizat sexul[peste tot:tv,reviste,ziare,internet,etc,etc].Si faza cu nunta e :in ziua de azi nu mai poate fi vorba de a sta fara sex prea mult timp,[ma refer la adolescenti, care isi incep viata sexuala f devreme]adica faza cu "noaptea nuntii"e expirata, si oare de ce? e sexul o nevoie atat de mare?

| Cristina_3056 explică:

@Veraxa am pus intrebarea deoarece eu am anumite principii insa datorita acestei situatii din zilele de azi ma simt cam inadaptata, si ma deranjeaza mediatizarea asta asa rosteasca.de aceea am si cerut unele pareri.