| UmbraDeVulpe a întrebat:

E adevarat ca numai dupa 3 luni de la contactul sexual neprotejat poti sa vezi daca ai vreo boala cu transmitere sexuala sau poti si mai repede? Si care e probabilitatea sa faci hiv daca ti se face oral neprotejat, de cat la suta?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru HIV da, trebuie sa treaca 3 luni ca rezultatul sa fie clar.
Pentru alte boli ( gonoree, hepatita b, c, HPV, sifilis, trihonomas, clamidia ) este suficient sa faci teste dupa 1-2 saptamani si ies rezultatele.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Blenoragie în câteva zile. 2. Cu cât ai mai multe partenere, probabilitatea crește.

| Goete a răspuns:

Depinde ce boala, au perioade de incubatie diferite.
Probabil intrebi cat la suta e probabilitatea daca iti face sex oral cineva infectat. Sincer nu stiu, dar stiu ca nu merita nici daca e 1% probabil

Răspuns utilizator avertizat
| Goete a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Tu chiar nu stii sa folosesti un motor de cautare pe internet?
Vrei sa iti caut eu raspunsul?

Sincer nu stiu, nu risc sa fac sex neprotejat cu necunoscute.

Dar in loc sa intrebi aici, intreaba un motor de cautare- google, bing, yahoo etc

Sau daca crezi ca esti infectat, du-te la medic

| aihao a răspuns:

HIV nu se transmite prin saliva. Teoretic nu se poate transmite prin sexul oral, doar dacă partenera care ți face sex oral are o rana în gura.

Răspuns utilizator avertizat