| Cristina788 a întrebat:

E adevărat că prezervativul se rupe atunci când ejaculează in el?
Dacă stau eu deasupra lui când facem sex prezervativul se poate rupe? Din ce cauză se rup prezervativele?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu sant asa rezistente, provenienta asiatica alt factor in calitatea proasta. Durex probabil e produs in UE - calitate mai buna. Trebe folosit fluid lubrifiant sa protejeze mai bine, multa frecare si cand nu e multa umezeala face sa se rupa, durata indelungata in actul sexual sau nu e pus bine

| darrio2007 a răspuns:

Daca s-ar rupe din acest motiv, nu le-ar mai folosi nimeni. Ori sunt puse incorect ori ghiolbanul dă ca prostul in dumneaei.

| corbulalbrosu a răspuns:

1.) E adevărat că prezervativul se rupe atunci când ejaculează in el?
Raspunsul corect si cat se poate de categoric este : NU.
2.) Dacă stau eu deasupra lui când facem sex prezervativul se poate rupe?
Raspunsul corect si cat se poate de categoric este acelasi : NU.
3.) Din ce cauză se rup prezervativele?
Exista mai multe motive care provoaca ruperea prezervativului. Pentru a preintampina posibilitatea sa se produca neplacutul incident, este indicat sa fie respectate urmatoarele indicatii :
-- prezervativul folosit sa fie de marimea potrivita, incat sa aiba largimea corespunzatoare cu cea a grosimii penisului
-- prezervativul sa fie tinut/pastrat in conditii corespunzatoare, pentru a evita deteriorarea sa prin : fisurare, intepare, etc.
-- ambalajul prezervativului sa NU se desfaca niciodata prin ruperea cu dintii,
-- daca vaginul nu se lubrifiaza suficient in timpul actului sexual (vagin mai uscat) sa NU fie folosit un lubrifiant necorespunzator care poate afecta calitatea materialului prezervativului
-- daca prezervativul care ar urma sa fie folosit are termenul de garantie expirat acesta NU se va mai folosi. Poate fi uscat fara lubrifiant sau sa fie cu textura degradata, ceea ce poate provoaca ruperea prezervativului cu usurinta in timpul frecarii sale de peretele vaginului.

| Emilian65 a răspuns:

Prezervativele se rup atunci cand sunt de proasta calitate sau cand sunt folosite necorespunzator.

| Sofer a răspuns:

Nu se rup asa ușor dacă sunt de calitate și nu îl agăți cu unghia când îl pui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand sunt folosite incorect se rup, daca ejeculeaza in el nu se rupe, la fel si daca pui apa in el(Nu se rupe) sau daca sunt de proasta calitate se rup usor, sau daca sunt puse gresit.

| GouDidodino a răspuns:

Se rup din cauza ca sunt puse incorect, bagi/baga unghia il el, il agati.

| AndreiCiobanu59 a răspuns:

Nu neaparat, eu nu folosesc de obicei prezervativ, mi s-a intamplat de 2 sau de 3 ori sa se rupa, dar nu ejaculasem inca

| Gurgundel a răspuns:

Nu ee problema.(ați recomand prezervative mai calitative) si no sa se spargă daca ia prez de mărimea lui..si știe cum sa le folosească paa

| LPCTSTR a răspuns (pentru Gurgundel):

"Pentru limba romana, apasati tasta 1..."

| Gurgundel a răspuns (pentru LPCTSTR):

România se scrie cu "R" mare si se scrie Apăsații nu apasari

| LPCTSTR a răspuns (pentru Gurgundel):

Admit, este greseala mea ca am inlocuit din fuga "t" cu "r", se pare ca motilitatea inconstienta necesita niste re-antrenare... Insa tu ai inteles un cu totul alt nivel de context.

Care "Romania"!? daca eu am scris romana, de la limba romana?! rolling on the floor
Adica era greu sa citesti daca inlocuiai? "Pentru limba Romania..."? rolling on the floor rolling on the floor

Alta greseala este la "Apăsații"; in prima instanta, apasati se scrie cu un singur "i", in a doua, cuvintele care nu sunt substantiv propriu nu se scriu cu litera mare tonguewinking

| Gurgundel a răspuns (pentru LPCTSTR):

Mo furat auto-corctoru la faza cu Apăsați dar de astealalte am uitat aia ee mai anebunesc si deștepți din cauza carantinei nu?