| gabitza_3022 a întrebat:

E bine sa ai o relatie cu o persoana cu mult mai mare ca tine? Ma refer la o relatie serioasa...la iubire...

Răspuns Câştigător
| valy a răspuns:

Da este foarte bine... dar nu mult tare... faza este ca te poate ajuta in multe chestii. te poate ajuta cum sa treci mai usor prin viata...iti poate da sfaturi care unu de varsta ta poate nu reuseste asemenea lucru... dar trebuie sa gasesti si persoana potrivita...ca mai sunt si cazuri de persoane care isi bat joc...sau vor doar o anumita chestie...nu stiu.ca baiat ai multe de castigat...si mai putine de pierdut... dar ca fata e nasol...se pot face multe chestii nasoala daca tu esti fata...si acel barbat vrea sa isi bata joc de tine...cauta pentru inceput sa il cunosti...sa vezi ce gandeste...si nu stiu e foarte favorabil... dar sa ai multa grija...

10 răspunsuri:
| Pho3nix a răspuns:

Daca va iubiti cu adevarat, nu conteaza varsta.winking

| marsy a răspuns:

Mda. e mai bine. dar sa nu fie diferenta prea mare... Si cred ca daca ar vrea doar unele skopuri ai incerka sa obseri acest lucru pn a-l evita tongue

prfml
| prfml a răspuns:

Pe scurt, sunt avanataje dar si dezavantaje dar inclin balanta catre un raspuns negativ.

| zanabuna a răspuns:

Daphappypersoanele mai mari, au mai multa minte, gandesc la rece.insa trebuie sa te gandesti .cu timpul el/ea o sa fie mai in varsta ca tine si o sa-ti fie rusine sa iesi in lume cu el.lumea pe strada se va uita ciudata la voi. o sa zica ceva de genul.mama cu baiatul.sau invers...trebuie sa te gandesti si la asta. daca nu te intereseaza ce va spune lumea o sa fie f ok. iubitiva mult

| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ a răspuns:

Da..este foarte bine...sh eu am o relatie cat se poate de serioasa...sh sunt foarte fericita

| Candyman a răspuns:

De obicei daca diferenta este foarte mare, trebuie sa ai grija sa nu se foloseasca de tine persoana care crezi ca te iubeste. sad

| anonim_2791 a răspuns:

Da este forte bine si eu am prieten mai mare ca mine de 9 luni si ma inteleg super bine cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat de mare e acea persoana. Daca el sau ea are 30-40 de ani si tu dabia daca ai 20 de ani, atunci cred ca aiurea acea relatie. Apropo sa nu ii ceri parerea lui Monica Columbeanu ca o sa-ti spuna ca totul e in regula.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. uitate la aia de 21, cu ala de 37. un pic mai sus. citeste si invata.

| SmIlEy_4608 a răspuns:

Da atat timp cat va iubiti puteti avea cati ani vreti. Dar sa nu va inselati.eu iti urez mult mult bafta.