| MorenytaShuttUp a întrebat:

E dureros sexul anal? Iubitul meu vrea sa incercam dar am auzit ca doare rau si nu stiu ce sa fac. sad

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Doare si pute, mergi la spital sa faci clisma inainte de sex anal ca sa nu puta

| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul anal nu se face in joaca asa cun s-ar putea crede de cei neavizati. Necesita o pregatire destul de greu de realizat. Din acest motiv este recomandat sa se faca asa "pe fuga". trebuie sa recunoastem ca anusul nu este o zona a corpului pe care femeile si-ar dori sa o exploreze de regula impreuna cu partenerii lor. Mai ales dupa eforturile numeroase pe care le fac pentru a fi frumoase, ingrijite si pentru a mirosi frumos. Iar sexul anal poate sa distruga foarte usor aceasta imagine! Totusi, pentru asta exista dusul anal (clisma) pentru a goli colonul de fecale cu scopul de a crea locul in care sa patrunda penisul, recomandat de altfel inaintea unei partide pentru a evita situatiile neplacute cum ar fi manjirea penisului cu fecale.Ca sa nu se produca o asemenea intamplare/situatie jenanta si pentru a beneficia de un sex anal de calitate este nevoie in primul rand sa-ti faci clisma pentru golirea si igienizarea colonului.De asemenea este nevoie sa folosesti lubrefianti de calitate deoarece anusul si colonul nu produc secretii lubrefiante precum vaginul si fara lubrefiere sexul va fi intotdeauna foarte dureros. In cazul in care partenerul are un penis viguros, si nu foloseste prezervativul, atunci fara o lubrefiere adecvata si in urma unei penetrari mai in "forta" risti sa ti se produca/apara fisuri anale, foarte dureroase, care se pot infecta foarte usor si se vindeca foarte greu. Intr-adevar practicarea sexului anal in mod constant necesita multa pregatire si cateva materiale strict necesare cum ar fi; un irigator, solutii speciale folosite pentru spalarea colonului, lubrefianti, prezervative, etc. Daca este vorba doar de o simpla satisfacere a unei fantezii sexuale de moment se poate si fara o pregatire adecvata insa riscul de a pati ceva destul de neplacut si nu tocmai placut mirositor intotdeauna poate exista si se poate produce. Multa sanatate

| MorenytaShuttUp explică (pentru corbulalbrosu):

Cum se face clisma?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru MorenytaShuttUp):

Cu ajutorul unui irigator cumparat din farmacie sau se poate folosi cu succes un PET de 2 litri de dopul caruia se poate atasa printrun adaptor realizat handmade furtunul de irigator acesta fiind cumparat tot de la farmacie. Se introduce furtunul prin anus/rect circa 25-35 cm in colon iar ulterior prin presarea petului prin acel furtun se introduce apa calduta sau o infuzie de musetel sub presiune pentru a se evacua fecalele din portiunea inferioara a colonului. http://www.sfatulmedicului.ro/Diverse/clisma_7873

| SergiuBoss11 a răspuns:

Il pui sa-si dea cu alifie pe penis ca sa alunece mai bine.

| Staind a răspuns:

Iti pui un strap-on, iti faci treaba cu el, dupa care iti intrebi iubitul cum e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Trebuie facut incet si cu grija. Prezervativ si crema sunt importante.

| bogdan72 a răspuns:

Incearca, ai grija sa te ia foarte usor la inceput, cu deget si apoi lubrifiat bine, si daca vezi ca e naspa si ramane naspa zici stop si asta e.

| RoxanaGhost a răspuns:

Prima data doare, dar dupa te vei obisnui.Acum depinde si de alte aspecte cum ar fi:dimensiunea orificiului tau[ca sa nu fiu directa laughing te prinzi tu], grosimea si lungimea penisului lui, etc...
Nu uitati de protectie si lubrifiant[merge si saliva laughing ]
[Din propria exp.]Dupa prima partida, sa te relaxezi cel putin 15 minute, sa nu te ridici direct si sa pleci, pentru ca vei simti ceva intre picioare[te vei obisnui cu timpul]

| ALLiNNaMiRRaBella a răspuns:

Nu e dureros, dacă ești leșinată.

Oricum, pe la 30 de ani vei avea nevoie de scutece pentru adulți.

Fă-i iubitului pe plac.

| stefutycascumpyka a răspuns:

Si eu am patit acelasi lucru cu iubitil meu. M-am documentat pe internet cum e ce riscuri sunt si daca doare. Majoritatea femeilor /fetelor am vazut ca se vaitau ca doare foarte rau. De fapt aici depinde si de persoana, de exemplu pe mine una nu m-a durut exagerat, intr-adevar cand si-a introdus penisul m-a durut dar dupa m-am obisnuit si nu ma mai durea absolut deloc pot spune ca era chiar placut. Dar daca vrei sa faci asta nu uita sa folosesti prezervativ si un lubrifiant din cate stiu eu pe baza de apa. Multa bafta :*