| Ava1231 a întrebat:

E firesc sa iti creasca pulsul cand esti excitat? Adica sa simti ca iti bage inima mai tare in timpul sexului? As aprecia raspunsuri din propria experiență laughing

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este absolut logic si normal sa creasca ritmul cardiac si implicit pulsul in momentul in care organismul este supus unui efort sustinut si continu pe o perioada de mai multe minute. Afirmatia este pe propria-mi raspundere. big grin

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ca da. Cum crezi ca se umfla penisul? Datorita dilatarii vaselor de sange din el. Deci, e normal ca inima sa bata mai tare.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este normal sa creasca pulsul in timpul sexului!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| relian a răspuns:

Da inima bate mai repede nu mai tare, dublu fata de cate batai ai in conditii relax laughing dar nu-ti fa probleme, nu se intampla nimic, deat daca ai probleme cardiace, de aia unia la 80 de ani zic, si care au probleme cu inima si baga ceva pilule pentru sex dau coltu laughing nu dau coltu din cauza la pilule, ci din cauza inimii care are probleme.

Dar atata timp cat inima este ok baga mare, spor la treaba laughing

| Ava1231 explică (pentru relian):

Adica cei ce au probleme cu inima n-au voie sa faca sex? laughing

| relian a răspuns (pentru Ava1231):

Daca esti tanar da faci, daca ai 80 si faci, ai probleme cu inima, poti trece usor in lumea viselor laughing

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal. In timpul actului sexual depui un efort mare pentru buna desfasurare a lui si asta duce la cresterea pulsului.

| Sofer a răspuns:

E normal. Senzație.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal
Ne și încălzim mult adică nu prea vezi om excitat sa ii fie frig chiar dacă e rece acolo unde are loc partida
La bărbați e erectia puternica după vin ca și ala creste tensiunea deci asa funcționează sistemul laughing

| alinstefanvlad a răspuns:

Din experienta mea, vasta si larga, am ajuns la concluzia ca este anormal. E posibil sa suferi de boli cardiace. Nu e normal sa ti se mareasca pulsul. Funda pls!

| Ava1231 explică (pentru alinstefanvlad):

Nu cred ca nu ai simtit niciodată cand faceai sex ca iti bate inima mai tare laughing