| Tristu234 a întrebat:

E normal ca devin mai urat pe zi ce trece?
17 ani
Categoria este pusa asa sa fie mai vazuta intrebarea!

Răspuns Câştigător
| eckblume a răspuns:

Cred ca daca ti-ai pus intrebarea aceasta inseamna ca ai o stima de sine scazuta sau poate cineva a facut o remarca referitoare la fizicul tau si te-ai suparat.
E normal sa te simti bine cu tine insuti. Frumusetea e vazuta diferit in ochii fiecaruia. Spre exemplu, un barbat cu un corp atletic si barba va fi considerat ideal /perfect pentru unele fete, iar de altele doar un tip masiv, neatragator.
La 17 ani apar modificari fiziologice, esti intr-un proces de maturizare. Probabil iti dispar trasaturile de copil, iar asta te indispune. Cu trecerea anilor barbatii pot arata mai bine. Spre exemplu, in adolescenta poti fi foarte slab, iar in tinerete sa fii potrivit, cu un abdoment lucrat la sala etc.
Nu te subestima. Daca cineva are un chip mai putin atragator nu inseamna ca trebuie evitat ori sa se simta stanjenit. Atitudinea, farmecul personal, felul de a vorbi si a se comporta, inteligenta si sociabilitatea sunt cativa indicatori care atrag atentia mai mult.
Mai intai accepta-te tu insuti si simte-te bine asa cum esti. Poate esti perfectionist, iar un semn pe chipul tau il vezi ca pe ceva urat.

E normal sa iti pui intrebari despre tine, insa e important sa iti pastrezi o atitudine pozitiva cu privire la persoana ta.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cui i pasa ca tu devi o bestie

| Tristu234 explică (pentru RAY):

Dragul meu Ray, am observat ca si tu ai suficiente probleme in viata ta si ar fi excelent sa nu mai raspunzi la intrebari daca nu poti ajuta cu ceva!
Intrebarile pe TPU sunt puse pentru cei care vor sa dea un raspuns nu pentru ati exprima tu opinia persoanala despre intrebarea mea ci decat despre situatia redata de aceasta!
De asemenea nu esti obligat sa raspunzi!

| RAY a răspuns (pentru Tristu234):

Pe bune ce intrebare e asta omule?

E normal ca devin mai urat pe zi ce trece?

17 ani

Categoria este pusa asa sa fie mai vazuta intrebarea

cica e intrebare, e spam

| Tristu234 explică (pentru RAY):

Nu consider ca trebuie sa repet!
Raspunzi decat daca poti da un raspuns util!
De asemenea daca nu iti convine intrebarea poti sa treci lejer peste!

| RAY a răspuns (pentru Tristu234):

E normal ca devin mai urat pe zi ce trece?

nimeni nu devine mai urat pe zi ce trece si in timp =daca te ingrasi un exemplu, restul e imaginatie, complexe, frustrari ca si multi de pe TPU

| RAY a răspuns:

In timpul generatiei mele era ceva normal, nu vad de ce e anormal azi

| Tristu234 explică (pentru RAY):

Generatile se schimba si este cazul sa devi mai rabdator si cu "generatile noi"!
Eu persoanal sunt rabdator cu orice generatie, tot oameni sunt.

| RAY a răspuns (pentru Tristu234):

TPU a pus ras meu aiurea, eu am raspuns la alta intrebare

| Emilian65 a răspuns:

Nu este normal.

| Andreeush a răspuns:

Nu cred că devii urât pe zi ce trece.
Poate tu ai o problemă și te vezi urât chiar dacă nu ești.