| Ion2019 a întrebat:

E normal ca la 18 ani sa am un penis in stare erecta de 14cm?

Pana la ce varsta creste penisul? Si pana la acea varsta cat ar putea sa creasca daca acum e de 14cm la 18 ani?

Răspuns Câştigător
| Patronu1 a răspuns:

Trebuie sa înveți ca nu mărimea baghetei contează, ci magia din ea. Degeaba ai o scula de jumate de metru dacă nu ști sa o folosești, dar ca să îți răspund la întrebare, da ești ok. Dacă o aveai mai mica de 10 atunci aveai o problema deci ești safe. Bafta!

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care intrarea in pubertate s-a facut la varsta de 10-11 ani, atunci dezvoltarea, cresterea si maturizarea completa si deplina a penisului se termina in jurul varstei de 16 ani. Doar in cazul in care intrarea in stadiul pubertal s-a produs tardiv/cu o intarziere de 2-3 ani, numai in acel caz devine posibila situatia in care dezvoltarea si cresterea penisului sa poata continua si sa se definitiveze in jurul varstei de 18 ani (+/- 1 an)
Probabil ca foarte multi barbati dintre cei care au penisul lung de doar 13-14 cm lungime, de-a lungul timpului, au fost in stare sa devina atat soti foarte buni ''la pat cat'' cat si tatici iubitori. big grin
Multa sanatate!

| Ion2019 explică (pentru corbulalbrosu):

Ce parere ai de *metoda mulgerii*?
Ca ginecolog, ce prere ai despre acei 14cm?

| Mosotti a răspuns:

Nu mai creste dar nici o problema nu este daca este 14 cm in erectie, stiu destui baieti frumusei care o au atat si au gagici multe, deci stai linistit. Nu te lasa influentat de altii neavizati sau rautaciosi la o adica, desi nu ar trebui sa stie ei ce ai tu in pantaloni.

| alina2k18 a răspuns:

Nu mai creste.
Cu aia 14 cm ramai.
Mie mi se pare mic.

| Ion2019 explică (pentru alina2k18):

Nu prea cred asta.....am citit pe unele site uri ca ar putea sa creasca pana la varsta de 20-22 de ani.

| alina2k18 a răspuns (pentru Ion2019):

Amagire 100%

| Ion2019 explică (pentru alina2k18):

Ok ti se pare mic...De curiozitate intreb: Atunci care ti se pare 1)mediu si 2)peste mediu?

| alina2k18 a răspuns (pentru Ion2019):

Mediu 18 cm
MARE >18 cmwinking

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Nu conteaza asta. Si crede-ma ca nici o fata nu te va refuza pentru un centimetru in plus sau minus. Nu ne pasa de asta. Conteaza calitatea. Cum esti tu ca intreg ca om, degeaba **** buna si mare daca e pe un om prost care nu isi foloseste si gura si degetele.

| Ion2019 explică:

Si ce parere aveti de 14cm?

| AlexKenny a răspuns:

Daca poti sa iti decalotezi penisul cu usurinta e normal. Marimea e ok. bafta