| caiboiul a întrebat:

E normal ca la o varsta frageda sa te interesezi de sex eu mai uitat la mai multe filme cu sex si nu mai pot sa le uita ma ajutati ce sa fac acum mas uita intruna si as dori sa fac sex dar nu pot. Ajutor!

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

E Normal dar tine de cat de Puternic esti. Gandeste-te ca e ceva Normal dar asta nu inseamna ca nu mai sunt si alte lucruri de facut care ar putea sa te faca sa uiti sau sa iti acapareze atentia.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Incearca sa-ti potolesti emotiile, fii calm/a, si repeta incercarea ta in a ne spune noua ceva, ceea ce nu-ti place tie. N-am inteles daca nu-ti place sau daca nu poti sa faci sex si de ce.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu e normal, dar asta se doreste din pacate de catre societate, toti vor sa fie dependenti de mancare si de sex

| Alcyon a răspuns:

Nu este normal, iar consecintele cred ca le observi deja si singur. Filmele acelea ti-au trezit interesul pentru sex mult prea devreme, cand nu exista posibilitatea de a avea o viata sexuala fireasca. Ar fi bine sa incerci sa-ti gasesti alte preocupari si sa nu te mai uiti la asa ceva. Ai devenit dependent de pornografie iar asta-ti poate crea frustrari.

| darriya a răspuns:

Incearca sa nu te mai uiti, ia o pauza. ocupati timpul cu cititul, vei fi atat de obosit incat vei uita de filme.

| anamimanonim a răspuns:

Incearca sa te ocupi cu altceva si refuza tentatia de a te mai uita la astfel de filme.
In opinia mea, un copil trebuie sa se informeze despre ce este ''sexul'', insa nu din filmele porno, ci din materiale educative. Eu am citit foarte mult despre sex, virginitate, metode contraceptive si masturbare din carti si de pe anumite site-uri. Recunosc, am vazut si filme porno si mi-am dat seama ca aceea nu este neaparat o relatie sexuala normala, iar aceste filme au scopul de a atrage cat mai multi oameni care devin dependenti de asa ceva.

| caiboiul explică:

Ok multumesc dar intrebarea nu ieste pentru mine este pentru un coleg care are 11 ani

| R3laXaTT a răspuns:

Si eu eram asa dar am gasit mai multe jocuri pe browser si mi-au umplut timpul, cel putin odata la o luna -doua nu cred ca se intampla nimic. Uite un joc frumos:Gladiatus