| 95AnastasyaNastyaSya0997 a întrebat:

E normal ca soția sa raspunda la mobilul soțului și pe wp soțului?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

E normal ce alege fiecare să considere normal. mie îmi place genul ăsta de deschidere în relație. din partea mea ne putem uita liniștiți unu în telefonul altuia. Nu m-ar deranja absolut deloc să-mi răspundă la telefon dacă nu pot iar pe wapp nu văd sensu să răspundă el pentru că e evident că e pentru mine mesaju respectiv. eventual dacă doar îi zic ce să scrie și e ca și cum ar veni de la mine răspunsu

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Da

| Violleta2022 a răspuns:

Da, de ce nu?
Doar impart o viata impreuna, impart aceeasi casa, masa, mancare, sex, au aceeasi familie, au copii impreuna, au cont bancar comun si evident acces la contul de email sau mobil, ca semn de incredere totala in partner.

Nu-i normal ca prietenul sa faca asta, pentru ca nu-ti este decat un simplu amic, cu care nu imaprti nimic si nu ai nimic in comun.

| 95AnastasyaNastyaSya0997 explică (pentru Violleta2022):

Veartificatul de căsătorie nu ti anulează persoana

| Violleta2022 a răspuns (pentru 95AnastasyaNastyaSya0997):

Nici nu am spus ca-ti anuleaza persoana, doar ca, fiind un cuplu casatorit, deci relatie cimentata, nu de amicitie, se considera ca este bazata pe dragoste, pe sinceritate, pe loialitate si fidelitate, deci nu vad nici un impediment daca sotul raspunde la mobilul meu sau pe wp.
De altfel, chiar o face, fiindca de multe ori ies in gradina, sau sunt prin bucatarie si las telefonul sus, neauzindu-l.
De obicei cand fac activitati fizice, eu prefer sa-l las cu sotul, ca sa raspunda imediat.
Mi se pare a fii un gest de totala incredere in "jumatatea" ta.
Nu am nimic de ascuns si noua ne place sa fim sinceri unul cu celalalt, poate de aceea avem si o casnicie buna si fericita, fiindca suntem transparenti si cinstiti unul cu celalalt.

Vad ca nu esti maritata, deci incapabila sa intelegi cum este sa ai incredere totala in omul pe care-l iubesti si care te iubeste cu adevarat. Sa va acordati voie si transarenta in tot ce faceti, fara sa fiti egoisti si fara sa aveti secrete unul fata de celalalt.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai poate sa raspunda pe ce vrea ea, daca nu incurca cu ceva eventualele "afaceri" sau lucruri urgente, nu? Adica daca sotul nu are nimic de ascuns... de ce nu ar putea sa raspunda?

| 95AnastasyaNastyaSya0997 explică (pentru DoarBogdan):

Problema e ca nu stiu in ce măsură sotul este de acord si raspunde in mod frecvent