| Xanor a întrebat:

E normal sa fii virgin la 20 de ani dar in acelasi timp sa ai 2 prietene care se dau la tine permanent si tu le refuzi din motiv religios?

Răspuns Câştigător
| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Bineînțeles că e normal.

| Goete a răspuns (pentru Ganea_Marian-Dumitru_1972):

Hai mai taie din normalitate, daca e atat de religios de ce nu le spune celor doua tipe ca nu o vrea pe niciuna sau ca pe una da, dupa casatorie?

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar trebui sa le fuți pe amandoua daca aia doresc. Macar sa nu fie sub 18

| Xanor explică (pentru mgtow):

Nu pot sa le *** ca este pacat

| ania a răspuns:

Felicitări.\soția ta va aprecia mult dacă reziști până atunci.

| doctorandus a răspuns:

Nu esti obligat sa faci sex daca nu vrei. Poate nu vrei sa te complici cu o relatie. Poate ele au boli. Poate ele sunt urate. Poate nu vrei sa risti sa platesti pensie alimentara. Etc., etc.

| SG1995 a răspuns:

Cât de distrus psihic să fii să preferi religia în locul unei partide bune. Pff, ce face îndoctrinarea din om.

| Goete a răspuns:

Adica, inteleg bine?
Tu intrebi daca esti normal sau nu.
Esti Super! Traiasca virginii si lasati tipele pentru noi, ceilalti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Este de lăudat. Nu sunt ironic. Este o mărturisire de credință. Mai ales dacă ești ortodox. Nu trebuie să te lepezi de Dumnezeu.

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca Dumnezeu e tampit si te poti "lepada" de el, nu?
Te-a lasat sa decizi si sa actionezi dupa cum vrei, nu?
Tu crezi ca omul - care e departe de stiinta lui - ar face vreodata o masina care sa facema ce vrea ea si apoi, daca nu face ce vrea el, sa o faca praf ca a gresit?
Hai sa fim seriosincunidioteniile astea, si ca ne-am nascut in pacat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Goete):

Dumnezeu ne-a lăsat liberul arbitru. Dacă greșim, este normal să fim pedepsi.

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce este atat de normal in ochii tai?
Adica il insulti pe Dumnezeu ca nu a fost capabil sa creeze un program care sa ni-l implanteze ca sa actionam.conform asteptarilor lui? Si acum se enerveaza de fiecare data cand 'gresim" si ne pedepseste cu Infernul pe veci si trebuiensa ne cacam pe noi de frica de Dumnezeul Tau?
Eu daca fac un program pe calculator sau noi oamenii daca facem o masina, nu o facem.ca sa o pedepsim, si nu ii dam liberul arbitru ca sa o oedepsim apoi, ci creem ca sa faca lucrurile sa actioneze conform asteptsrilor Noastre.
Chiar crezi ca Dumnezeu nu e capabul de asta?
Reñigia a fost folosita Mereu pentru a submina masele. In ziua de azi continua cu unii ca tine

| Xanor explică (pentru Goete):

Intr-o masura oarecare ai dreptate

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-au bagat asta tare in cap... Biserica a fost mereu modul de asuprire a maselor

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu e laughing

Răspuns utilizator avertizat
| danni3l a răspuns:

Lasa frt ca ai timpwinking bafta cu fetele