| lorelayilynn a întrebat:

E normal sa ma critice pentru absoult tot ceea ce fac? Suntem de 4ani impreuna si simt ca e f taios cu mine. Eu trec prin niste momente dificile momentan. Ma asteptam ca in el sa gasesc sprijinul, dar nu e chiar asa. Imi sfasie sufletul cu fiecare cuvant pe care il spune. Afirma ca ma iubeste, dar nu mai face nimic cu drag pentru mine. Sa fiu oare eu de vina. Urmeaza in scurt timp sa plece intr un mini concediu, dar pe mine "nu ma poate lua", desi el a mers cu mine peste tot. Nu stiu, e singura persoana de la care mai astept ceva. Sunt eu de vina? Nu merita femeile nimic? Trebe doar sa tina capul plecat, sa faca mancare si curat? Chiar nu inteleg pentru ca asa s-a purtat si tata toata viata cu mama. E f urat cand istoria se repeta.

Răspuns Câştigător
| Esial a răspuns:

Sa stii ca nu meriti sa fii tratata astfel, nimeni nu merita, totusi daca lucrul asta se intampla doar de ceva vreme, pot fi doua cauze1 are ceva probleme si crede ca va deveni vulnerabil daca le va discuta cu tine(sau ii e teama ca nu-l intelegi)sau2 poate ca are pe cineva.Te compara cu vreo fosta de-a lui? Daca da, asta e urat. Spune-i ca daca iti mai vorbeste despre fosta lui prietena, ii vei vorbi si tu despre viitorul tau iubit.In final iti dau un singur sfat:Fii pregatita pentru orice,chiar si de o despartire,dar sa stii ca in lumea asta sunt foarte multi barbati,tandri,care te respecta,si sunt sinceri in dragostea lor,Daca te face sa suferi,nu esti obligata sa stai ca o planta intr-o camera intunecata, cu lumina si apa prea putina, te ofilesti, nici nu mori, nici nu infloresti. Orice ar fi, succes! rate&vote

8 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Buna! Nu, nu esti tu de vina.Partenerul tau trebuie sa-ti ofere atentie, iubire, respect, asta daca si tu ii oferi, si cu siguranta o faci.Inseamna ca s-au stins apele daca nu o face.Ca s-a plictisit, ca nu te mai iubeste...Si nu ar trebui sa te critice, ci sa-ti ofere sprijin, este datoria lui!

| mona a răspuns:

Istoria asta asa a fost si va ramane mereu ceea ce m-a facut sa ajung la concluzia ca majoritatea barbatilor[sa nu spun toti]nu sunt ca noi femeile cand vine vorba de iubire,sentimente, etc, stiu sa iubeasca si ei dar nu dovedesc asa cum ne dorim noi, uneori asteptam prea multe de la ei dar problema e ca asteptam degeaba, nu esti tu de vina aici, te inteleg perfect

| Rebecca009 a răspuns:

Sper spre binele tau, ca ai scris intrebarea asta de pe un laptop din bucatarie. Sa nu ti se arda mancarea! laughing

| TRANSVERSAL a răspuns:

Din pacate asta nu cred ca ti se intampla numai tie, dar vezi cum este ca daca il iubesti mult il accepti asa cum e dar te doare ca vezi ca ai investit timp si sentimente si para nu te iubeste, stai linistita nu esti tu de vina dar intreaba l de ce nu e constient cate faci pentru el si cat il iubesti. spune i ce ti ai dori sa vezi, va vrea sa iti pe plac? succes

| rousz a răspuns:

Buna! De ce se repeta istoria? Caci accepti si pentru ca susti ceea ce face el, de ce nu iei atitudine? normal ca femeia trebuie pretuita si nu doar tinuta sa faca mancare si sa aplece capul. Eu consider ca femeia si barbatul au drepturi egale, el nu poate gati sau sa faca treburi gospodaresti? poate chestia este ca nu vrea. cred ca toata relatia asta, timpul acesta l-ai tras singura si intr-o relatie sunt 2 persoanewinking nu m-i se pare ceva normal ceea ce face sau ce crede el... De ce nu poti avea si tu putin orgoliu sa te gandesti la binele tau si la faptul ca poate intr-o zi vei fi apreciata la adevarata ta valoare, de ce sa te chinui si sa induri o viata trista langa acest om cand el nici macar sprijinul de care ai nevoie, afectiunea nu t-i le ofera. Scumpo sa stii ca este usor sa scoti din gura un simplu te iubesc. Faptele conteaza nu vorbele! Nu te mai invinui atata, sti unde ai gresit? Atunci cand ai lasat mult prea mult din partea ta si cand ai inceput sa crezi orbeste in el si-n vorbele lui! Incearca sa-ti pui ordine in ganduri si sa te gandesti ca viata este frumoasa si ca nu merita sa o petreci cu un om care e nepasatorwinking sper ca te-am ajutat! mult succes

| Esial a răspuns:

Si mai e ceva, se poate ca cineva sa te fi calomniat(se poate intampla si asta)iar el sa banuiasca cumva ca i-ai fost infidela, si de regula, barbatii se tem sa deschida subiectul, din cauza a ceea ce s-ar revela.Ar putea fi asta de vreme ce spui ca desi te trateaza cu dispret si sarcasm,simti ca te iubeste totusi(bine, asta a sunat ciudat)Ce sa zic, nu pot decat sa-mi spun parerile si sa dau de gandit, tie-ti revine partea cea mai grea, sa descoperi ce se intampla.

| lorelayilynn explică:

Am luat atitudine pentru ca suntem de ceva timp impreuna si am incercat toate tehnicile posibile. Ma raneste constant. Are un mod de a reprosa foarte dureros. Exemple: daca fac curat in toata casa - mereu spui ca faci si nu se vede. Dar ieri am experimentat si nu am dat cu aspiratorul si mi a zis ca imi place sa stau degeaba. Vorbeste si de parintii mei f urat. Nu am avut o viata f grea, dar am trecut prin multe si am avut incredere in el si i am povestit si acum imi intoarce cuvintele si ma raneste si mai tare. Il iubesc f mult. si nu vreau sa ne despartim, pentru ca simt ca si el ma iubeste. Singurul lucru pe care nu l inteleg e de ce manifesta repulsia asta fata de mine.

| lorelayilynn explică:

Va multumesc pentru raspunsurile voastre! apreciez cu adevarat!