| Hallowrobert a întrebat:

E normal sa ma simt atras sexual de un baiat?
De ceva timp am sesizat ca ma simt mai atras de baieti decat de fete. Empatizez si fetele doar ca pe partea de o eventuala relatie si cam atat.
Pe cand cu baietii la fel, doar ca si sexual.

Ar fi ok sa fiu cu o fata? Nu de alta, dar cu baietii, cu baietii e complicat si nu majoritatea cauta ce caut si eu sau pur si simplu nu gasesti perosane gay.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Homosexualitatea,bisexualitatea nu sunt lucruri anormale si determinate genetic, asa ca da e perfect normal sa fii gay, bi

| mihai69 a răspuns:

Cel mai fain ar fi să găsești persoanele potrivite pentru o relație poliamoroasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca nu ar fi ok. Ar fi mintita. Trebuie sa-ti divinizezi partenera/ul, nu sa fie un compromis faptul ca stai cu el/ea. O relatie nu trebuie sa fie "ok", ci perfecta, absoluta.
Asa ca nu-ti spun sa alegi baiat sau fata, ci sa alegi pe cineva caruia sa-i poti spune "te iubesc" fara sa minti deloc. Nu pierde timpul cuiva! Nu tine pe nimeni pe loc, lasa-i sa evolueze. Cauta pe cineva sa evoluati impreuna, nu sa iei sansele cuiva, intelegi?
Gandeste-te bine, ca nu e nicio graba, e o decizie importanta si ar fi mare pacat sa nu faci alegerea buna.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

E cat se poate de normal, asta inseamna ca esti bisexual.
Fa ceea ce simti, dar nu te grabi sa alegi o relatie cu o femeie.
Persoane gay gasesti, numai ca nu cad din cer. laughing

| Lawrrrr a răspuns:

Eu sunt gay, dacă vrei sa vorbim zi-mi

| Marian240 a răspuns (pentru Lawrrrr):

Vreau eu să vorbesc...

| bvzmsam a răspuns:

Persoane gay exista, dar majoritatea se ascund sau isi ascund orientarea sexuala tocmai din cauza societatii si a discriminarii.
Fa ceea ce esti cu adevart si nu „oamenii nu te pot rani cu ceea ce esti".

| Panduletz a răspuns:

Same