| minibossX a întrebat:

E o fata la noi in clasa, eu o plac si ea stie asta.Nu ma prea baga in seama..eu incerc sa vorbesc cu ea dar nu stiu despre ce.Asa ca ma retrag.Cum as putea sa o fac sa ma placa? Plus ca este îndrăgostită de cel mai bun prieten al meu

Răspuns Câştigător
| MeGustaSiempreTu a răspuns:

Buna.Nu poti sa faci pe cineva sa te placa ..chestia cu placutul nu e ca dusul la magazin ..adica te duci alegi ceva si le cumperi si gata.Continua sa te comporti frumos cu ea, dar pastreaza distanta. Vorbeste cu prietenul tau cel mai bun, vezi ce crede si el despre ea. Daca prietenul tau o place, sau daca este si el indragostit de ea, atunci trebuie sa te retragi, insa daca nu simte la fel, continua sa te comporti la fel ca pana acum.Si eu am avut aceeasi situatie.Numai ca eu sunt fata. Imi placea de un baiat, care era mai smecheras asa, care avea tot, de la creier la look, dar nu prea le avea cu fetele, in schimb, colegul lui de banca era cel amuzant, si aveam destule in comun cu el ..ma facea sa rad, ma mai ajuta la mate(slabiciunea mea), mai ieseam la un suc ceva ..si am ajuns sa fim impreuna si inca suntem impreuna happy.Asa ca, comporta-te frumos, fa-o sa rada, apropie-te de ea.o sa fie destul de greu acum, mai ales cand stie ca o placi, dar nu te lasa.Bafta kiss

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In cazul asta, conditiile sunt total nepotrivite pentru tine, ea are ochi doar pentru prietenul tau, nu pentru tine!
Nu ai ce-i face, stai deoparte!

| neutrino a răspuns:

In conditiile spuse de tine, nu ai cum face ca aceasta fata sa se indragosteasca acum de tine. Nu dispera insa, niciodata nu poti sti ce iti rezerva viitorul.

| minibossX explică:

Esti nebun?