| Markusfrtt a întrebat:

E oare posibil sa nu fi constient de sentimente? Adica, ma vad cu ea, ma simt bine cu ea, dupa ce ne luam la revedere, deja incepe sa imi fie dor de ea, cand nu sunt cu ea, simt cateodata un gol in suflet...Am simt nevoie sa ii spun te iubesc, am tot evitat de cateva ore ca imi era frica ca nu simt asta si nu voiam sa o mint. Dar eu nici acum nu simt ca o iubesc, dar de ce mi se intampla cele mentionate mai sus? Sa fie din cauza ca e prima oara cand o fata simte ceva pentru mine,? Pana acum doar de am suferit, niciodata sentimentu nu a fost reciproc, iar acum poate nu ma pot bucura de lucru asta, nu sunt constient, pentru ca e ceva nou pentru mine. pentru ca e prima oara cand sentimentu e reciproc. De fapt dupa ce am ajuns sa fim impreuna nu mai stiam ce simt pentru ea, simteam ca nu mai simt nimic pentru ea, dar acum s-a mai schimbat cate ceva, si simt oarecum ce simteam inainte sa fim impreuna.

2 răspunsuri:
| Otto2014 a răspuns:

Esti pe calea cea buna, o sa devii o persoana care nu mai e sentimentala, ca mine.

| JokerDeaD a răspuns:

Am fost in aceeasi situatie ca tine, cu 3 luni in urma, dar nu face greseala sa ii spui ca o iubesti daca nu simti si mai ales nu o spune asa pur si simplu. Parerea mea ar fi sa ii spui intr-un moment potrivit sau cand va simtiti minunat, intr-un loc frumos unde sunteti dor voi, ai prins ideea. Eu am facut greseala sa ii spun prea devreme si a urmat sa se desparta de mine. Ai grija, mai ales daca ti atat de mult la ea.