| anonim_4396 a întrebat:

E ok 8-10cm erectie la 12 ani?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Chiar nu are nici o importanta cat se ridica cucul la varsta asta, ca oricum il folosesti doar sa faci pipi cu el.
Masura conteaza dupa 16-17 ani, cand incepi sa-l folosesti si pentru altele.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca la varsta de 11-12 ani organismul baietilor incepe sa se dezvolte in ritm accelerat, deci si organismul tau isi va continua procesul de dezvoltare in urmatorii 4-5 ani si in consecinta se vor produce modificari probabil foarte importante care vor avea ca efect cresterea ta in ansamblu, deci si marirea penisului tau. Din acest motiv intrebarea ta pusa in acest este practic inutila fiindca este imposibil de anticipat cat de mari vor fi modificarile suferite de organismul tau si la ce lungime va ajunge penisul in in final. Masurarea corecta a penisului se face in momentul in care s-a terminat dezvoltarea sa adica dupa implinirea varstei de 16-17 ani. In urma masurarilor efectate de catre specialisti a reiesit ca barbatii adulti din Romania au penisuri cu lungimea medie statistica este de 12, 73 cm, deci foarte mica comparativ cu dimensiunile de-a dreptul exagerate prezentate de unii userii ai aceastei categorii a TPU. Probabil ca cea mai credibila si reala lungime a penisului in cazul barbatilor adulti din tara noastra se situeaza intre 13 si 16 cm deci nu au multi cm peste ceea ce ai masurat tu in acest moment. Insa este bine sa stii si tu, ca in cazul barbatilor ceea ce conteaza cu adevarat este : virilitatea, potenta dar mai ales capacitatea barbatului de a reusi sa-si controleze ejacularea pentru a sustine actul sexual un timp suficient de lung incat la final partenera de sex sa aiba parte mereu de placere si satisfactie si pe cat posibil orgasm. Degeaba penisul este lung si gros, daca nu se reuseste ca acesta sa fie mentinut in stare erecta suficient de mult timp, pentru ca partenera de sex sa fie mereu pe deplin satisfacuta. Multa sanatate!

| LPCTSTR a răspuns:

De ce iti pasa atat de mult? Te pregatesti deja de viata sexuala si ti-e frica ca fetita de 13 ani vrea p*ță de 18cm si in erectie? rolling on the floor
Revenind pe subiect, la 12 ani nimeni nu-ti poate spune daca e ok sau nu. Asteapta si tu pana la 16-18 si dupa intreaba.

| Ely1234567 a răspuns:

Doamne ferește happy

| Ely1234567 a răspuns:

Doamne ferește happy mai bine pune mana și învață

| dream36 a răspuns:

La 14 ani, în urma unui contact sexual homosexual, a fost foarte bine happy am precizat "homosexual" și pentru acei utilizatori mai "diferiți" și care ar putea răspunde și ei happy