| Elisss a întrebat:

E ok sa ai o prietenie cu beneficii cu persoana pe care o placi? (fara sex doar sa va sarutati.)

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e ceva obisnuit, e o prostie copilareasca.

| Zenithf a răspuns:

Cata vreme este doar ceva fizic nu-i o problema, dar cum au zis si altii, ajungi inevitabil la sentimente, si atunci unul din voi o sa aiba de suferit.

| IloveME a răspuns:

Eu in locul tau m-as retrage! acum o plac, peste ceva timp apar sentimentele, sentimente care vor fi mai tarziu calcate in picioare!

| mona a răspuns:

Da,e normal sa ai o astfel de prietenie

| IsabelaIssa a răspuns:

Cati ani ai?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Prietenie cu beneficii e un concept pentru oameni mari care stiu ce vor de la viata si detaseaza sexul de sentimente, ce spui tu acolo e doar un moft copilaresc

| Azµre a răspuns:

Mai bine formați un cuplu! E mult mai sigur și frumos!

| raluk27 a răspuns:

Si unde e beneficiul daca doar va sarutati?

| IREros a răspuns (pentru raluk27):

Cam asta ma intreb si eulaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce beneficii? materiale?

| Violente a răspuns:

Absolut normal, sexul nu întreține relația, dar o accentuează. Puteți folosi atingerile intime daca va este frică de sex, bănuiesc ca sunteți tineri si aveti toata viața înainte.

Dacă vă iubiți, nu va veți desparti de la un amărat "sex".

| lolylolypops a răspuns:

Da, eliss eu cred ca da, exact cum a spus si georgedobrinnn o relatie nu inseamna doar sex, dar sexul intr-adevar accentueaza relatia, o intareste o face sa dureze, dar exista si baieti care daca o iubesc pe fata respectiva sunt dispusi sa o astepte, aveti timp sa incercati, momentan e ok si asa fara sex, stai linistita, daca va iubiti nu totul se rezuma la sex! Succes!

| TwiXXXie a răspuns:

Aia nu e friends with benefits, friends with benefits implica sexul

| alionadoareu a răspuns:

Dar el te place? daca nu, s-ar putea lasa cu cioburi.

| farsoareaehheee a răspuns:

Normalll< da nu te lasa asa usor influentata pe cat crede el ca te poata influenta!

| vladutzu96 a răspuns:

Intr-o relatie sexul este totul sau nimic...nu vei avea niciodata o relatie serioasa daca nu faci si pasul asta...acum depinde cati ani ai.

| zuzu a răspuns (pentru vladutzu96):

Depinde ca sunt si care o dau cu : Daca nu o facem ne despartim! si ai aclar nu mai e iubire. big grin

| vladutzu96 a răspuns (pentru zuzu):

Daca ti-o spune din prima luna...clar nu vrea o relatie, dar dupa 3, 4, 5 luni va trebui daca chiar vrei sa stai cu el, acum depinde si cati ani ai.

| zuzu a răspuns (pentru vladutzu96):

Am 17! happy Dar. Nu cred ca asta ar trebui sa fie un pretext pentru o relatie. big grin

| tiflea2000denisa a răspuns:

Logic ca e ok...insa unii baieti vor mai mult, daca nu esti pregatita sa faci sau nu vrei, nu e nici o problema