| anonim_4396 a întrebat:

E posibil sa iti fi fost luate datele de catre hackeri si sa fi facut ceva rau cu ele si acum, din aceasta cauza sa primesc amenda?(primesc mailuri de la wells fargo bank si de la institutii din America cum ca trebuie sa platesc sume foarte mari).Pot avea legatura cu vizionarea filmelor xxx?

Răspuns Câştigător
| Figaro69 a răspuns:

Daca acele mail-uri sunt incluse in 'Spam' si nu in 'Inbox' este doar o pacaleala ca sa te faca sa transferi bani anumitor persoane. Da, pot avea legatura si cu site-uri de filme xxx deoarece poti lua virusi gen spyware, trojan etc. Sfatul meu este sa iti iei un antivirus bun, gen AVG. AVG-ul are o optiune prin care iti protejeaza pana si e-mailurile. Bafta!

9 răspunsuri:
| Skifer a răspuns:

Nu te stresa. Nu anunta pe nimeni, nu o sa gasesti pe nimeni chiar daca o faci. Sunt mesaje trimise anapoda sa te prosteasca. Cum spunea si Figaro69, ia-ti un antivirus ok. Nimeni nu o sa-ti ceara bani prin email daca te uiti la filme porno sau daca faci alte chestii, decat "hackerii" care vor sa te prosteasca. Doar cand esti tu constient ca ai cumparat ceva, atunci da. Bafta in continuare

| anonim_4396 explică (pentru Skifer):

Multumesc pentru raspuns, dar daca hackerii au cumoarat ceva cu informatiile mele cum dovedesc ca nu eu am fost?

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu tu trebuie să dovedești că „nu ai fost tu", ci dacă vei fi acuzat vreodată, atunci cei care vor ancheta cazul vor trebui să dovedească fără dubiu că e vorba despre tine și nu despre altcineva.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta este riscul pe care-l platesti cand umblii pe siteurile acelea!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc,dar nu e nevoie sa ma faceti sa ma simt prost! De acum 3 luni, de cand m-am uitat prima data nu m.am mai uitat!

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am intentionat sa te jignesc sau sa te fac sa te simti prost, era doar o explicatie logica a risului la care te supui cu buna stiinta, din momentul in care iti faci cont pe aceste siteuri, pentru ca te expui unui risc masiv, de a te contamina cu virusi, sau de a ti se fura datele personale ori sa fii santajat la un moment dat.
Pe mine ma lasa rece daca te masturbezi tu uitandu-te acolo, sau ce pozitii de sex inveti de acolo, ideea este ca, facandu-ti cont de un site deocheat, trebuie sa fii constient de la bun inceput de riscurile la care te expui.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Dar nu mi-am facut cont.Si nici nu fac nimic din cele de mai susm

| Anonim973 a răspuns:

Da, acest lucru este posibil. Vizionarea filmelor XXX este periculoasa, fiind facute in majoritate de catre Hackeri. Acestia pot sa fi furat parole, sa fii jignit oameni, sa fi facut lucruri ilegale. Trebuia sa anunti politia. Spune-le parintilor tai, cu tot riscul, dar asta e. Chiar si jocurile ONLINE precum Metin2, DOTA, etc. Sunt patrulate de hackeri. Inainte ca eu sa ma las de Metin2, un hacker a intrat in baza de date, mi-a furat parola si email-ul, si mi-a spart Facebook-ul. A trebuit sa fac altul, pierzand 3.000 de prieteni, poze si timp acordat contului, iti recomand sa fi mai atent.

| Skifer a răspuns (pentru Anonim973):

Pe Metin2 sunt "hackeri" amatori care nu stiu prea multe.
Pe DOTA2 nu o sa intalnesti hackeri. Steam se ocupa de ei rapid si foarte simplu, nu se joaca ca cei de pe Metin. Dota 2 este un joc safe. precum si LoL sau alte jocuri de genul.