| Ava1231 a întrebat:

E problema daca imi doresc ca viitorul meu prieten sa fie afectuos, grijuliu, răbdător cu mine si sa ma accepte asa cum sunt?
Am asteptari prea mari? Cer prea mult?

23 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Pai asta depinde de tine. Tu esti cea care trebuie sa aleaga unu' afectuos, grijuliu si rabdator...iar el daca te accepta, evident ca te va accepta asa cum esti, orice ar insemna asta, pentru ca o spui ca si cum ar fi ceva in neregula cu tine.

| Ava1231 explică (pentru wildthing):

Pai mi se pare ca e ceva in neregula ca vreau afectiune si atentie multa de la barbatul de langa mine
Si asta incerc sa descopar... e o problema?

| wildthing a răspuns (pentru Ava1231):

Dupa parerea mea, o relatie nici nu-si are rostul daca nu e bazata pe afectiune si atentie reciproca...mai bine stai singur/a.

| Ava1231 explică (pentru wildthing):

Da, ma refeream ca ofer inapoi. Nu ma refeream ca doar astept sa primesc asta

| wildthing a răspuns (pentru Ava1231):

Doar de tine depinde. Trebuie sa fii atenta pe cine alegi.

| darrio2007 a răspuns:

Nu ceri prea mult. Chestia este ca si tu sa ii oferi ceea ce vrei de viitorul tau prieten.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Adica tu vrei sa fie din categoria SCLAVUL SOTIEI?

| Drimmero a răspuns:

Ca sa primesti astea ar trebui sa le oferi si tu, ca asa pe degeaba mai rar da cineva.

| Ava1231 explică (pentru Drimmero):

Pai normal ca ofer si eu
Din moment ce așteapt sa primesc asta de la un baiat, normal ca il voi iubi si normal ca voi oferi si eu înapoi

| alexalx1234 a răspuns:

Și eu îmi doresc genul ăsta de fată, dar ce surpriză, sunt din Constanța și pe aici sunt doar materialiste.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Nu ai asteptari prea mari, dar tu de fapt nu vrei ceea ce spui!

| Ava1231 explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

Cand am zis ca nu vreau?

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Nu ceri prea mult.Ai tot dreptul să cauți, să-ți dorești, să visezi și să accepți doar ceea ce te face pe tine mulțumită și fericită.

| timidu89 a răspuns:

Nu cred ca ceri prea mult. Doar ca nu prea vei gasi in ziua de azi asa baiat. Ca unul cu copil/copii sau mai mare ca tine cu mult nu vei dori. Astia tineri vor mai mult sa ti-o traga. Mai ales sa afle ca esti si virgina,

| Den1sa a răspuns:

Nu, daca ceri asta de la cineva potrivit

| Rux04 a răspuns:

Bună. Ai așteptări normale. Așa sunt și eu cu soțul meu și el cu mine.

Răspuns utilizator avertizat
| CassiusAlexander a răspuns:

Pe hârtie e ceva normal, dacă și tu îl tratezi cel puțin cu respect, dacă nu cu aceeași monedă. Dar în realitate, cred ca daca ai pus intrebarea asta, ți-o fi zis cineva că ai așteptări prea mari de la viață și posibil să aibă dreptate.

| Ava1231 explică (pentru CassiusAlexander):

Pai daca o relatie e bazata pe iubire....nu e normal sa iti doresti iubire, afecțiune si toate cele?

| BlackOldSun a răspuns:

Asta o scrii la modul logic cam ce crezi tu ca ai vrea de la un barbat dar realistic nu e ceea ce te atrage cu adevarat! Daca o sa fie unul sa aiba acest set de ''comportamente'' asteptate de tine o sa observi...

| SkateFunk a răspuns:

Ai asteptari prea mari, ceri prea mult, lasa vrajeala, esti troll, sau vreo grasana dinaia libidinoasa de nu se uita nici dracu la tine

| CristianPetre2002 a răspuns:

Nu,e perfect eu asa sunt si e bine sa ai unul dar sa nu iti bati joc de el pentru ca mute fete isi bat joc de ei

| Tactuecelmaitare a răspuns:

Ceri lebăr?