| Carmen a întrebat:

E suparat foc iubi meu pe mine si ma ignora! l-am sunat ieri sa ne vedem si nu a vrut; astazi i-am trimis sms si nu mi-a raspuns. ce sa mai fac? de la nervi i-am spus ca nu are rost sa mai continuam, asa i-a ramas in cap si nu ma mai baga in seama.si acum regret sad

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

BUna,mda...cu cat il vei cauta mai mult,cu atat el va face mai mult pe indiferentul.Cel mai bine e sa incetezi in a-l cauta,nu il mai suna deloc,incearca sa te abtii.Bun,tu i-ai zis ca nu are rost sa mai continuati,el s-a suparat,inteleg,dar daca chiar te iubeste,va trece peste asta si te va cauta el,nu are rost acum sa te rogi de el sa te ierte si sa te umilesti pentru el.
E de ajuns faptul ca ai vrut sa te vezi cu el, i-ai zis si a refuzat, ce mai vrei? Sms i-ai trimis si nu ti-a raspuns...nu are rost sa il mai suni ca daca vrea sa te ierte o va face fara sa il mai suni.
DAca te iubeste, nu sta prea mult fara tine, fi sigura.In cazul in care nu te va suna el, inseamna ca nu mai vrea sa fie cu tine si nu il intereseaza.

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cu cat insisti mai mult, cu atat el se va incapatana.Ia lasa-l cateva zile fara sms si fara sa-l suni deloc. Daca poti, ai castigat.Pup!

| mgtow a răspuns:

Mai lasa-l 3 - 4 zile si vezi poate te suna el, daca nu atunci nu mai vrea sa stie nimic de tine.

| unnimeni a răspuns:

Sfatul meu e sa nu mai vorbesti la nervi pentru ca spui lucruri care o sa le regreti mai tarziu, asa cum s-a si intamplat.
Eu, de exemplu, la nervi incerc sa schimb subiectul sau daca nu se poate, merg in alta camera daca suntem acasa, sau daca esti undeva in oras, folosesc pretextul de a merge la toaleta, unde incerc sa imi pun in ordine gandurile, pentru a ma linisti.
Lasal 2-3 zile sa se linisteasca, dar dai un sms in care sa iti exprimi regretul si scuzele de rigoare pentru cele spuse.
Bafta!

| george89 a răspuns:

Atunci ce mai astepti, vezi-ti de viata, si sa vezi cum vine la tine in genunchi daca il ignori si tuwinking

| alexandra18 a răspuns:

Incearca sa iti controlezi vorbele mai ales cand va certati.sp ca iti pare rau si ca regreti.