| christine99 a întrebat:

E un avantaj sau un dezavantaj ca persoana iubită să fie mai deșteaptă ca tine?

Răspuns Câştigător
| Spartacus12345 a răspuns:

Depinde de personalitatea acesteia. Nu are cum sa fie un dezavantaj daca te bucuri pentru succesul ei si ea este oricum mandra de tine.

12 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Indiferent de situație, unul din doi îl manevrează pe celălalt, pentru că e mai uşor de convins.Restul e deja poveste.

| christine99 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Eu ziceam de inteligenta cu referire la note mari si studii un pic mai multe, nu prea cred ca o persoana care e foarte buna la invatat e neaparat si manipulatoare. E mai bine sa fie fluiditate in relatie, nu as vrea sa fiu mereu cea care manevreaza dar nici sa fiu manevrata, e prea alb- negru.

| whatevernvm a răspuns:

În funcție de caz, poate sa fie atât avantaj, cât și dezavantaj.
Dacă diferența nu e majora și super evidenta e de bine, ai ce sa înveți de la el și ea te dezvolți.
Dacă diferența e evidenta și mare înseamnă că pe planul asta intelectual nu sunteți compatibili și vor apărea frustrări de ambele părți, discuții, inconveniente, nu va veți înțelege mereu și lucrurile nu vor merge, de multe ori pentru ca te vei simți constant inferior și nu vei tine pasul

| mihai69 a răspuns:

E total irelevant atât timp cât vă iubiți.

| Drimmero a răspuns:

Dezavantaj, pentru ca se va plictisi repede daca vede ca pe partener nu-l duce bibilica si va cauta altceva. E si orgoliul la mijloc, te-ai simti putin frustrat ca persoana iubita sa fie putin mai sus decat tine,, dar e interpretabila toata treaba, cine stabileste nivelul de inteligenta dintre cei 2?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu are nici o legatur atata timp cat e persoana iubita happy

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru DoarBogdan):

Deja nu mai vorbim de iubire aici.

| christine99 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Detaliaza, te rog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-as putea accepta ușor.

| Cyrano a răspuns:

Avantaj, atunci cand nu exista manipulare egoista.

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Avantaj pentru că ai ce să înveți de la ea și te face să lupți să fii o versiune mai bună a ta.

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Poate fi și dezavantaj dacă e mai deștept într-un domeniu anume și are prieteni care vorbesc numai despre asta și te simți mereu exclusă laughing
Acum că mă gândesc, depinde...