| CEA a întrebat:

E vorba de fostul prieten. Ma bulverseaza, incearca sa ma intimideze si reuseste.Am fost cu el anul trecut pe vremea asta.Relatia nu a durat,insa a fost ceva frumos,ne-am despartit prima data din cauza mea ca nu suportam ca era prea posesiv dar i-am mai acordat o sansa in care a dat cu piciorul. Acum cateva saptamani eram cu o prietena si l-am vazut prima data dupa un am,recunosc fluturii din stomac au reactionat urat si nu stiu ce sa fac, in seara asta iar l-am vazut si m-a luat de mana si mi-a zis "Ce faci draga mea?" iar eu am mers mai departe fara sa-i spun ceva si cand ma gandesc ca vom fi in acelasi liceu...Ma face sa-mi pierd controlul, cuvintele...nu stiu ce sa fac.

2 răspunsuri:
| CEA explică:

Smecher raspunslaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În ce sens te bulversează şi te intimidează? Şi eu am fost cu fostul prieten anul trecut, cam tot pe vremea asta laughing Nu a ţinut mult nici la mine relaţia, dar a fost destul cât să mă facă să ţin la el mult de tot. Şi nu-l înţeleg... acum o săptămână pe mess vorbea drăguţ cu mine, normal... Acum simt că mă ignoră şi că mă tratează ca şi cum nu i-ar păsa de mine. Jur că nu o să-i înţeleg niciodată pe băieţi.
Ce să faci? Nah, dacă-l vezi în liceu poartă-te şi tu normal, fii naturală, fii tu însăţi, dacă te salută, salută-l şi tu şi vorbeşte normal cu el. Din ce-ai zis tu aici, tu încă mai ţii la el, dar încearcă să pari naturală, să vorbeşti ca şi cum ai fi trecut peste relaţia voastra ca să-l faci pe el să vină după tine (asta în cazul în care vrei să mai alerge după tine). Crede-mă că ştiu cum e să fii cu fostul în acelaşi liceu laughing