| brokxy a întrebat:

Efectiv trec lunile si parca iubitul meu evita din ce in ce mai mult sa facem sex deja doua luni fara sex.Sincer imi pare ca ii se face scarba de mine. sau nu ii mai place dar nu imi zice sa nu ma raneasca. Imi vine sa nu mai merg sa ne vedem imi vine sa dispar efectiv imi urasc corpu si acum plang

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cauzele ar putea fi urmatoarele:

1. nu-l mai atragi
2 posibil sa aiba pe altcineva
3. posibil sa aiba probleme cu erectia
4 posibil sa aiba o boala si sa fie in tratament
5. nespalarea (spui in alt topic ca faci baie odata pe saptamana, deci mirosurile neplacute de transpiratie si secretie vaginala, poate respinge un barbat).

Discuta cu el, ca numai asa poti afla adevaratul motiv.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Discută cu el direct.

| Hammurabi a răspuns:

Nu știu care mai e situația ta acum.
Dar dacă e la fel ca acum 2 luni, locuiești tot cu părinții și la fel, nu te lasă să faci duș decât odată pe săptămână, s-ar putea ca aici să ai o mare problemă.
Mai ales vara, pe căldurile astea, dacă nu faci duș măcar în fiecare zi, chiar e o mare problemă.
Indiferent dacă tu nu simți că miroși a transpirație (de obicei persoana în cauză nu simte pentru că se obișnuiește cu propriul miros) îți garantez eu că altcineva (mai ales dacă va fi foarte aproape de tine) va simți destul de puternic.
Mai ales dacă se pune problema să te dezbrace.
Iar situația asta e zdrobitoare. Cam distruge orice.
Nu știu cum vei rezolva asta, dar schimbă urgent situația din punctul ăsta de vedere. Pentru că, într-adevăr, e posibil ca el să nu-ți zică, ca să nu te rănească.

| Nirvanaaa a răspuns:

Discuta cu el situația.
De ce îți urăști corpul doar ca nu te place cineva? Important e sa faci îmbunătățirile pe care le consideri tu necesare.
Poate doar ți se pare. O fi stresat, poate îl macină ceva.
Nu lăsa problema nerezolvata.

| anonimuIl a răspuns:

2 luni e ENORM de mult dacă aveți până în 25 de ani.
Dacă el nu a mai făcut sex cu tine în 2 luni a făcut cu alta de minim 10 ori.
Nu îl mai căuta și nu îi mai răspunde la telefon când te sună și o să își dea seama că știi că are și pe alta.

| Together a răspuns:

Te-ai ingrasat pe parcursul relatiei sau ce s-a intamplat?

Inteleg sa fie dezinteresat, dar chiar sa-i fie scarba?

| MyNameisEduard a răspuns:

Poate vrea să aștepte până la căsătorie, dacă nu poate e unul din motivele menționate de ceilalți useri.

| Bogdanel27 a răspuns:

Comunicați,comunicarea e cea mai bună rezolvare, nu trebuie să-ți fie rușine sau teamă de partenerul tău, ideea e că voi trebuie să lămuriți unele chestii care nu țin de noi cei ce ne dăm pur și simplu cu părerea. Sfatul meu sincer e să vorbești cu el și apoi ei o decizie după ce primești răspunsul lui

| ImiPlacFeteleee a răspuns:

Taci ca nu te a intrebat nimeni