| anonim_4396 a întrebat:

EJACULEZ INCONTINUU dar nu iese sperma si după ce nu iese tot acelasi procedeu incontinuu involuntar si tot nu iese nimic.CE ESTE DE FACUT? Am 14 ani

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sperma are nevoie de 10 zile sa se refaca! Ori, daca tu ejaculezi incontinuu, de unde crezi ca mai poate sa iasa sperma?
Ia-o usor cu masturbarea, ca strici cuculetul!

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul tau s-ar putea ca de fapt sa fie vorba de o stare de disfunctie in activitatea glandelor bulbouretrale care produc in mod continuu si excesiv de mult lichid preejaculator. Pentru ca aceasta situatie neplacuta si cu totul anormala sa dispara, ar trebui sa te prezinti la Urologie pentru a fi consultat intr-un mod cat se poate de temeinic si profesionist de catre medicul urolog. Multa sanatatE!

| Doja a răspuns:

Excesul de masturbare duce la scaderea vitezei de regenerare. Opreste-te din orice forma de ejaculare (asistata manual sau nu) pentru cateva saptamani, si vezi dupa aia ce iese. Prima saptamana va fi chinuitoare

Alte cauze:
- insuficienta proteica
- dezhidratare (bea cel putin 2 l de apa pe zi)

| anonim_4396 explică (pentru Doja):

Nici nu ma masturbez des si beau si multa apa dar după ce ejaculare da gresi involuntar mai vine alta care SA gresi si tot asa daca reusesc sa adorm se va opri? Ce sa fac?