| anonim_4396 a întrebat:

El e mai copilaros - eu mai matura.
El nu-si arata sentimentele si e mai tacut - eu deschisa vorbareata
Ma invart in cercul fostei lui prietene din cauza faptului ca ea a fost din cercul lui de prieteni. Acum eu sunt cu el, ea nu vine cand sunt si eu, dar oricum ma simt aiurea printre ei.
In acelasi timp am impresia ca el incearca sa o faca pe seful cu mine cand sunt ei, ca sa-i spuna poate fostei lui ca el detine controlul in relatie.
Eu i-am explicat clar ce vreau si ce accept.
Face niste chestii care nu stiu eu nu le prea inghit. Poate n-am simtul umorului, sau poate sunt prea matura pentru el. De ex : Suntem in magazin, el se comporta ca un copil. Nu-mi place ca nu ma tine de mana niciodata si ma pupa parca pe ascuns sa nu vada prietenii. Pe mine chiar ma enerveaza fazele astea. Cand suntem doar noi doi insa, e foarte pupacios si dragastos. Insa in afara casei nici nu ai zice ca suntem impreuna, asa ne comportam. Sunt eu nebuna sau el?
Azi i-am zis ca mi-e rusine cu el pe afara ca-i prea copilaros si face niste gesturi aiurea si mi-a inchis telefonul. I-am trimis mesaj ca eu nu-s fosta lui sa faca ce vrea cu mine si ca m-am gandit si ar fi cel mai bine sa ramanem amici. Mi-a trimis apoi mesaj ca mai am putin si ajung si eu sa cred ce zic si a zis ca ma suna mai tarziu. In general ma lasa sa ma calmez si dupa aia ma cauta. Asa, imi trece aproape de fiecare data, dar acum sincer, calculand totul mi-am dat seama ca nu se merita sa investesc in relatia asta. E nasol sa ne despartim chiar inainte de sarbatori, cand aveam deja planuri pentru a petrece timpul impreuna, dar asta e. El sigur nu crede ca am vorbit serios, dar nu vreau sa mai dau inapoi.
Credeti ca gresesc sau nu?

2 răspunsuri:
| Paris a răspuns:

Nu gresesti. Probabil inca mai are sentimente pentru fosta, mai ales daca nu sunteti impreuna de mult. In general multi baieti nu se manifesta din punct de vedere "dragastos", dar sunt lucruri de inteles. Nu ar putea sa iti spune "pisoias, pufulet, iubitica mea" de fata cu prietenii lui care il cred un dur de neinvins. Iti spun ca nu gresesti deoarece inimile noastre nu se inseala niciodata. Mai bine inainte de sarbatori decat dupa, sa stai sa te gandesti ce frumos ati petrecut bla bla bla. Tu detii puterea, fa ce simti! pupici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai tine cu fosta lui, asta cu siguranta. Nu din dragoste pentru fosta lui face asa, ci ca sa vada altii ca el e sef cred si sa-i spuna ei aleia cam cum e relatia noastra si cat de bine ii merge cu mine ca ii permit orice.
Oricum relatia lor a fost numa sa fie. Adica s-au cam folosit unul de altul sexual si cam atat. Nu aveau ce...si s-au combinat.Si nici n-a durat.