| alexa6808 a întrebat:

Eposibil sa iti vina ciclu normal cu dureri de spate, cosuri pe fata si alea iar tu sa fi insarcinata?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu iar ai probleme?
Fă un test de sarcină, o să cazi în depresie.
Mergi la un centru de planing familial, acolo vei primi cele mai bune sfaturi de protecție.
Pa, pa.

| UbexFlo a răspuns:

Da, este posibil sa-ti vina ciclu si sa nu ai niciun fel de simptome de sarcina, dar sa fi insarcinata.

| Sara2 a răspuns:

Vezi ce se intampla daca faci prostii fara cap?
e prea putin probabil sa fie adevarat ce spui tu, oricum in mare parte nu e posibil, cazuri 1 la 1000

| pantofipantofi a răspuns:

Bravoooo, felicitariiii
dupa avort iti mai arde de sex neprotejat incat sa stai in dubii?

| alexa6808 explică (pentru pantofipantofi):

Nu am facut sex neprotejat si iar pe ciclu am fost dar vroiam sa fiu sigura pentru ca nu vreau sa-mi mai fac teste pana atuni cand o sa imi doresc un copil adica peste vreo 4 ani

| Legiuitoarea a răspuns (pentru alexa6808):

Bună.
Ai grijă de tine, nu uita că socoteala de acasă nu este la fel cu cea din târg.
Teste sunt și de sarcină.
Pa, pa.

| benga94 a răspuns:

Da este posibil sa ai ciclu si sa fii insarcinata, dar dupa 2-3 luni vezi transformari la burtica, e imposibil sa nu iti dai seama sau sa te trezesti peste 9 luni ca ti s-a rupt apa si trebuie sa nasti.

| ParadiseCaroline a răspuns:

Si alea? Inainte sa pui o intrebare gandeste! Nu este posibil, multi fac graseala sa spuna ca e sarcina extrauterina dar are aceleasi semne si simptome ca o sarcina normala. Prin urmare nu ai cum sa fii gravida daca ai menstruatie.

| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Stai asa, intrebarea ta nu e deloc coerenta! cum sa iti vina ciclu si sa fi si insarcinata?laughinglaughing ori esti pe ciclu ori insarcinata. amandoua nu se poate, e adevarat ca in momentul in care esti insarcinata ai niste scurgeri ca ciclul, dar nu e ciclu.

| Azµre a răspuns (pentru andreeeeeeeeeeeeeee):

Sunt cazuri in care femeia are un ciclu normal timp chiar si de 9 luni, mai sunt cazuri in care ai o sarcina extrauterina si apar sangerari, metroragii... exista o sansa mica ce-i drept dar este.

| Deea1111 a răspuns:

Da, este posibil sa-ti vina ciclu si sa nu ai niciun fel de simptome de sarcina, dar sa fi insarcinata.Simptomele de sarina reactioneaza de la persoana la persoana.Niciodata nu poti fi sigura care arputea fi simptomele

| sarpele05 a răspuns:

Da, este absolut normal. In timpul sarcini, nu apar numai cosuri ci si semne, chiar si negi! Ai grija si trateazale!