| andreea08snda a întrebat:

Era octombrie. Eram împreună cu cineva de 1 lună. Iniţiala lui - I. Nu am acceptat să ne vedem în tot timpul ăsta pentru că. nu am acceptat! Nu simţeam nimic pentru el şi punct. Într-o zi, am acceptat. A venit să mă vadă, fiind cu un prieten de-al lui (D.). era pur şi simplu superb prietenul lui. Avea cei mai frumoşi ochi din lume. iar zâmbetul lui era perfect. şi uite aşa a început totul. mă vedeam aproape în fiecare săptămână cu iubitul meu, doar pentru a-l vedea pe D... pur şi simplu mă îndrăgosteam. nu am zis nimic. am lăsat timpul să le rezolve pe toate. a venit revelionul, iar eu încă eram împreună cu I. sad. la revelion, a fost şi D. Eu m-am sărutat cu D., neţinând cont că iubitul meu e lângă mine. nu a zis nimic, a trecut cu vederea. de atunci, m-am răcit faţă de I. cu D. mă întâlneam întâmplător şi nici măcar "Bună." nu ne spuneam. Pe I. nu-l suportam, aşa că l-am lăsat. mă gândeam doar la băiatul ăla cu ochi superbi sad.
Recent, săptămâna trecută, am fost invitată la o petrecere. am acceptat. Ghici ce? L-am văzut din nou!

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si ce vina a avut I. ca sa te porti asa cu el?
Nu puteai sa ii spui de la inceput ca nu-l placi si sa nu-l chinui luni intregi?
Ce sa mai spun, cum iti asterni, asa dormi!

| shadow72 a răspuns:

Doamne.....intrebarea asta imi pune neuronul la munca.
daca imi faceai mie asa ma apucam de fotbal doar pentru a te calca cu crampoanele

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Noteaza-i si tu cu ț si w, e mai palpitant. In alta ordine de idei esti o stoarfa ordinara happy Dar stai linistita, nu esti singurawinking
Si intrebarea care naiba e? ''Ghici ce?''

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Corect, vorba lui Banciu, o curvă, ă pardon, o domnisoară

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna intrebare!

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Mda.Relatie cu specific romanesc in stil manelistic.Adica ''cu de toate'' I don't want to see
In primul rand tu trebuia sa vorbesti cu I si sa-i spui care e treaba.Asta ar fi insemnat sa fii cu bun simt fata de tine si de I.
In al doilea rand trebuia sa dai de inteles lui D ca vrei sa fii cu el.
Dar chestia de la revelion in care tu te-ai sarutat cu D de fata cu I mi se pare o prostie fara margini si sincer nu meriti nici o atentie nici de la D nici de la I nici de la A,B, C, E, F, etc

Zi mersi ca I a fost stapan pe el si a dat dovada de baiat cu caracter si nu a facut vreo telenovela la revelion. Daca era altul fii pe pace ca iesea cu ''artificii'' straight face

| ღMikyღ a răspuns:

Draga mea. Am sa ti-o zic pe față: Si tu ai greșit ca ieseai cu cineva numai pentru o anumita persoana, ok? Macar, te desparteai de I si dupa iti formai o noua relatie cu D. Si, e si vina lui D ca a continuat cu tine, stiindu-ti situatia in care te afli. Te-ai pus intr-o lumina proasta pentru ambii baieti. Acum poti doar sa incerci sa repari lucrurile. Poti incerca prin a
e atrage atentia, la fiecare in parte, prin simplu fapt ca te bagi in seama. Adica, ii saluti, ii intrebi ce au mai facut, etc. Si de atunci, lucrurile vor merge de la sine. Sper cs te-am ajutat! O zi buna.