| andra000 a întrebat:

Era un proverb...care era cam asa:dac a o femeie nu face dragoste cu un italien, un spaniol sau cu un arab a trait degeaba. Stie cineva unde il pot gasi?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Proverbul ala fiind inventat de tine, nu-i asa?
Sau de vreun prieten care a ras de tine.
Evident ca nbu ai unde sa-l gasesti, pentru ca nu exista asemenea ineptie.

| andra000 explică (pentru Violleta2022):

Nu e inventant de mine? Nu stie situe daca e proverb, citat sau altceva.Stiu ça l am citit...si cand i am spus unei prietene, casatorita cu un italian, a avut cam acelasi raspuns ça si tine. De aceea il si caut!

| Violleta2022 a răspuns (pentru andra000):

Poate este un banc inventat, ca asa porstii numai un idiot poate inventa. Sau unul smecher, ca sa rada de fete ca tine.
Acum foloseste-ti si tu creierasul, sa vezi cata logica este in prostia asta, ma rog, daca esti capabila sa o intelegi.

| SkyPilot a răspuns:

Stravechi proverb spaniolo-italo-arab big grin De-asta astia merg cate trei acum.

| Hammurabi a răspuns:

Nu e prea explicit.
Cu toți trei odată, sau pe rând?

| aXy99 a răspuns:

De ce ai vrea sa il gasesti daca deja il stii? laughing

| sofisis a răspuns:

Mai bine cauta italianul, spaniolul si arabul...ce faci cu proverbul?

| andra000 explică (pentru sofisis):

? Nu e raspunsul pe care il vreau, dar esti?!

| EcceHomo a răspuns:

Pe care dintre ei?thinking