| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat că după tratamentul unei infecții urinare rămâi cu durere la contact sexual?
Acum urmez tratament și până se vindecă nu mai fac sex, dar mi-e groază să nu mă doară rău sau să recidiveze.
Asta mi-ar afecta viața și relația și nu aș putea suporta

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca tratamentul medicamentos prescris este cel corect si este si respecatat intrutotul, in acel caz atat teoretic cat si practic, dupa ce aparatul uro-genital s-a vindecat nu vor mai exista niciun fel de simptome de disconfort si nici de durere in timpul urinarii si bineinteles ca nici in timpul actului sexual. Multa sanatate!

| Hela a răspuns:

Nu ramai cu durere la contactul sexual, dar trebuie sa ai grija la igiena intima si sa folosesti prezervativul pentru a evita o alta infectie urinara sau riscul de a te infecta cu bts.