| AngelErmin a întrebat:

Este adevărat că femeile au sufletul pereche garantat,pe când bărbații (unii) se chinuie să își facă o relație și degeaba se chinuie?
Unde-i dreptatea, dacă tot spuneți ca există Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dreptatea Lui se manifestă în selecția naturală. De acolo rezultă sufletul ( și trupul) pereche.
Iar pe cei care se chinuie, îi obligă să fie creatori, să caute soluții.

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru AngelErmin):

Dau și eu răsăpunsuri la mișto când e cazul. Prognoza mea este că va fi cineva în viața dtale care te va vedea în adevărata lumină, adică o fată de fată.

14 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Nici nu știu de unde să încep a-ți scrie, căci întrebarea ta necesită un răspuns complex. Nimeni nu se chinuie pentru nimic și nimeni nu este favorizat sau defavorizat. Forța creatoare din care facem parte "Dumnezeu", nu este nici bună nici rea. Pur și simplu este. Iar sufletul tău înainte de a veni în acest corp, și-a ales cu grijă persoanele cu care să ia contact și să îl ajute să experimenteze tot ceea ce are nevoie. Așa că în mare parte, ceea ce trăiești sunt experiențe ce ai ales să le trăiești pentru a-ți atinge anumite scopuri. Dacă dorești să afli mai multe, îți recomand să citești "Secretele întregii vieți". Vei găsi răspunsurile tuturor întrebărilor ce le ai.

| darrio2007 a răspuns:

In general fetele au mai multe suflete pereche garantate. Cand se plictisesc de unul sar la altul.

| SilentRain a răspuns:

E pe naiba, asta nu tine de Dumnezeu si nici la fete nu e chiar asa ușor
Depinde mai mult de fiecare in parte, cum se îngrijește si personalitatea, unde isi cauta "sufletul pereche"

Răspuns utilizator avertizat
| SilentRain a răspuns (pentru AngelErmin):

Casa ochii ca nu e asa, daca ai norocul sa te naști cu trăsături frumoase si un metabolism bun ție ușor ca fata, dar in puține cazuri
Majoritatea fetelor duc o lupta titanica pentru a arăta bine, bani prin saloane, regim de slăbit, exercit pentru fund si alte lucruri.

| Crackman a răspuns:

Tu incearca pana reusesti, asa ca nu renunta

Răspuns utilizator avertizat
| Crackman a răspuns (pentru AngelErmin):

Mai existalaughing) eu asa caut cu gandu asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cultiveaza-te, citește cărți scrise de bărbați pentru bărbați și o să-ți dai seama de ce. Cum ar fi "calea bărbatului superior" de David Deida, "the rational male" Rollo Tommassi. Si o sa-ti dai seama, daca te referi la Dumnezeu ca la o metaforă, a spus că prima data a creat lumina, care este reprezentata de energia masculina, femeile sunt ființe goale care trebuie umplute cu lumina masculina, pentru că nu pot supraviețui fără ea, dar se hrănesc cu lumina strălucitoare, in sens că o să fie langa tine doar când strălucești, cei care se chinuie sa și facă o relație sunt stele nestralucitoare și nu atrag atenția altor planete de exemplu, sau încearcă să facă ceva împotriva naturii, planetele care sunt energii feminine se învârt în jurul soarelui, stelele nu vin către planete pentru că s-ar prăji toate.

| Hannah06 a răspuns:

Nu are nimeni sufletul pereche garantatlaughing trebuie sa il cauti, iar cand il gasesti, sa-ti dai seama si sa nu il lasi.In zilele noastre e mai greu sa gasesti ceva bun oricum, fie ca baiat, fie ca fata.

| Bibisor1999 a răspuns:

Dumnezeu iti da dar nu iti baga si in gura

Răspuns utilizator avertizat