| cocojambo_4592 a întrebat:

Este adevarat ca femeile nu ar trebui sa ramana insarcinate in post? Voi ce parere aveti? Ati mai auzit lucrul asta?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Postul inseamna abstinenta sexuala totala (pentru cei care il tin).

| Bacemi a răspuns:

Nu am auzit asa ceva. E normal avand in vedere ca in post se spune ca nu este voie sa intretii relatii sexuale. Se spune ca nici sa te saruti nu ai voie. Asa e cuvantarea bisericii. Eu sincer sa fiu nu tin cont de chestia asta.

| roxy_9087 a răspuns:

Am auzit si eu ca nu ai voie sa intretii relatii sexuale in timpul postului. iar daca ramai insarcinata copilul se va naste cu ceva deficiente.la fel daca concepi un copil cand esti in stare de ebrietate.nu stiu cat la % e mit si cat la % e adevarbig grin

| l0rre a răspuns:

Nu am auzitstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cica in post chitaiala e interzisa.

| cocojambo_4592 explică:

Stiu ca nu e bine sa faci sex in post, dar am auzit ca cei casatoriti au voie. Si daca sotii vor un copil, si mai ales ca sunt doar 3-4 zile pe luna cand o femeie poate ramane insarcintata, asta ar insemna sa o faca si in post. cred ca un copil e o minune. voi ce credeti?