| LanguageMaster a întrebat:

Este adevărat că marea majoritate a relațiilor de tip cuplu făcute înainte de 20 de ani sunt efemere?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se poate aprecia ca in societatea actuala in mare parte poate fi considerata ca fiind adevarata o asemenea parere/afirmatie. De multe zeci de ani nu mai este valabila acea convingerea adanc inradacinata de pe vremea bunicilor, conform careia o fata nemaritata pana la varsta de 18 ani risca sa devina/ramana o "fata batrana". In acest moment o relatie de cuplu solida se realizeaza de regula doar dupa terminarea studiilor si detinerea unei meserii. big grin

2 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Nu neaparat. Depinde de fiecare om in parte, doar pentru ca acum majoritatea suntem tentati sa incercam mai multi parteneri, nu inseamna ca cupluril ce sunt formate inainte de 20 de ani nu au sanse sa ramana o vesnicie impreuna.

| vocea a răspuns:

Nu intotdeauna, dar relatiile se constrruiesc in timp si dureaza o viata, ce este sub 20 poate fi doar o pasa de moment.